Вверх
Дать отзыв

ВООЗ дозволила організаціям ООН закуповувати вакцину проти Mpox: ось хто в пріоритеті

Вже використовується в країнах, які мають власні регуляторні органи та провели власне тестування безпеки й ефективності.

2 мин на прочтение16 Сентября 2024, 00:32
Зображення згенеровано ШІ Зображення згенеровано ШІ
Поделиться:

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) вперше надала прекваліфікацію вакцині проти Mpox (мавпячої віспи). Організації системи ООН, такі як дитяча благодійна організація ЮНІСЕФ, тепер можуть закуповувати та поширювати вакцину MVA-BN від дансько-німецької компанії Bavarian Nordic. За даними ВООЗ, дві інші вакцини проти Mpox все ще перебувають на стадії розгляду: LC-16 і ACAM2000. Про це розповідає Die Zeit.

Під час прекваліфікації ВООЗ вивчає, серед іншого, дані компаній про безпеку й ефективність, а також те, чи дотримуються високих критеріїв якості під час виробництва. За даними ВООЗ, одна доза вакцини MVA-BN на 76 % ефективно захищає людей від інфекції. При введенні двох доз ефективність зростає до 82 %.

Вакцина вже використовується в країнах, які мають власні регуляторні органи та провели власне тестування безпеки й ефективності. Однак можливості постачання обмежені, оскільки існує лише один виробник. Нещодавно експерти попередили про дефіцит вакцини на африканському континенті. Глава ВООЗ Тедрос Гебреїсус закликав багатші країни виділити кошти на закупівлю більшої кількості вакцин.

Наразі віспа поширюється здебільшого в Конго. Африканський центр контролю за захворюваннями оголосив у четвер, що за минулий тиждень було зареєстровано 107 смертей і 3160 нових випадків інфікування. Згідно з інформацією, 70 % випадків припадає на дітей віком до 15 років. У цій групі зафіксовано 85 летальних випадків.

Mpox — це інфекційне захворювання; хоча віруси споріднені з класичними вірусами віспи, перебіг хвороби, як правило, набагато м'якший. Віруси передаються статевим шляхом або через тісний шкірний контакт, рідше через крапельну інфекцію. Ризик інфікування особливо високий у випадку відкритих ран, які можуть виникнути під час хвороби. Інфікування може відбуватися до зникнення симптомів.

Симптоми зазвичай з'являються впродовж кількох днів або трьох тижнів після інфікування й переважно включають зміни на шкірі, такі як плями, пухирі чи висип, а також лихоманку, головний біль, біль у кінцівках і втомлюваність. Захворювання зазвичай минає самостійно. Вірус може бути особливо небезпечним для дітей, людей похилого віку та людей з ослабленою імунною системою.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Больше из GreenPost
Лесной пожар в селе Хасия вблизи Афин в августе: 2023 год был одним из самых плохих лесных пожаров в Европе. Фото: Angelos Tzortzinis/AFP/Getty Images
Выгорела площадь Майорки, Менорки и Ибицы вместе: лесные пожары в 2023-м нанесли наибольший ущерб Европе
1 мин на прочтение22 Ноября 2024
Срочное совещание по критической ситуации с отопительным сезоном в Кривом Роге
Критическая ситуация с отопительным сезоном в Кривом Роге, - Минразвития
1 мин на прочтениечас назад
 Италия будет помогать Украине восстанавливать энергетику и экономику
Италия будет помогать Украине восстанавливать энергетику и привлекать инвестиции для восстановления экономики
2 мин на прочтение2 часа назад
Дания засадит лесом 15% своих сельхозугодий
Дания засадит лесом 15% своих сельхозугодий
1 мин на прочтение3 часа назад
Родителям детей с особыми потребностями будут компенсировать расходы на ассистента: во Львове утвержден новый порядок
1 мин на прочтение5 часов назад
Украина представляет уникальную методологию оценки экологических последствий вооруженных конфликтов
2 мин на прочтение6 часов назад
В ДАР появится система оповещения для пчеловодов - Минагро
1 мин на прочтение7 часов назад
На Николаевщине нарушители возместили более 23 тысяч гривен убытков за незаконную рубку деревьев
2 мин на прочтение8 часов назад