Вверх
Дать отзыв

Вчені винайшли "наноліки" від раку - в рази зменшують шкоду хіміотерапії

Побічні ефекти хіміотерапії є одними з вагомих перешкод на шляху ефективного лікування.

2 мин на прочтение20 Июня 2021, 06:50
Вчені винайшли "наноліки" від раку - в рази зменшують шкоду хіміотерапії Вчені винайшли "наноліки" від раку - в рази зменшують шкоду хіміотерапії
Поделиться:

Турецькі вчені розробили технологію, яка дозволяє доставляти до ураженої раком клітини хіміотерапевтичний препарат, не пошкоджуючи інші, здорові клітини. Нанопрепарат є результатом роботи біотехнологічного стартапу RS Research, заснованого в Туреччині Сеною Номаком і Раною Саньял у 2015 році.

Про це пише Daily Sabah.

Рак відомий як одна з поширених причин смерті у всьому світі, що становить майже 10 мільйонів смертей щороку. Агресивна форма медикаментозної терапії - хіміотерапія, є найбільш використовуваним методом ефективного лікування проти раку. Однак побічні ефекти хіміотерапії є одними з вагомих перешкод на шляху ефективного лікування.

RS Research - це терапевтична компанія наступного покоління, яка розробляє нові наноліки на основі інноваційних платформ доставки препарату для лікування пацієнтів, які борються з раком. Розробляючи хіміотерапевтичні препарати, які є більш ефективними та викликають менше побічних ефектів, стартап отримав загальних інвестицій у 2017 році 2 млн. євро від фонду венчурного капіталу, орієнтованого на комерціалізацію технологій. Він досяг важливого етапу з використанням нанопрепарату, який, як очікується, з’явиться на ринку в 2024 році.

Один з розробників Сена Номак пояснив суть методу та відмінності розумної медицини, розробленої RS Research.

"RS Research розробив технологію, яка "пакує" хіміотерапевтичний засіб до того, як той досягне цілі - пухлини. Завдяки модулю націлювання, який розпізнає рецептори на поверхні пухлини, нанопрепарат, що потрапляє в клітину, вивільняє там активну речовину. Оскільки препарат подорожує в своєрідній упаковці до потрапляння в пухлину, решта органів тіла та клітин не піддається побічним ефектам", - додав він.

Таким чином, він наголосив на меті забезпечити підвищення ефективності діючої речовини та підтримання якості життя пацієнта під час лікування.

Попереду у високотехнологічних стартапів довгий і болісний процес. Номак пояснив причини, що мотивують їх у цьому плані.

"Найважливіша мотивація не лише нашої команди, але й наших консультантів, і всіх наших зацікавлених сторін - бачити, як наші ліки досягають мети у лікуванні людей. Рак - дуже складна проблема, яка вражає весь світ. Усі в нашій команді раді бачити, що робота, яку вони виконують, впливає на покращення якості життя людей", - сказав він.

Нагадаємо, є п'ять ефективних прийомів для зниження артеріального тиску вдома.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Больше из GreenPost
Изображение сгенерировано ИИ
Шашлык в томатном маринаде можно готовить как на мангале, так и в духовке или на гриле
1 мин на прочтение39 минут назад
ФОТО: иллюстративное
Минэнерго поощряет бизнес развивать модель снабжения электроэнергией
1 мин на прочтениечас назад
Гриндовик. Изображение сгенерировано ИИ
Уже седьмой год: впечатляющие кадры извержения вулкана в Исландии (ВИДЕО)
1 мин на прочтение2 часа назад
ФОТО: Иллюстративное
В Украине начала дешеветь морковь: чего ждать праздников?
1 мин на прочтение3 часа назад
Если остались лишние бетонные блоки: креативные идеи (ФОТО)
2 мин на прочтение8 часов назад
Выгорела площадь Майорки, Менорки и Ибицы вместе: лесные пожары в 2023-м нанесли наибольший ущерб Европе
1 мин на прочтение9 часов назад
Критическая ситуация с отопительным сезоном в Кривом Роге, - Минразвития
1 мин на прочтениеВчера
Италия будет помогать Украине восстанавливать энергетику и привлекать инвестиции для восстановления экономики
2 мин на прочтениеВчера