Вверх
Дать отзыв

Вчені створили новий механізм вакцинації без болю і неспокою: замість шприців — пластир

Як правило, адаптувати мікроголки до різних типів вакцин складно.

1 мин на прочтение28 Сентября 2021, 13:45
Пластир Пластир
Поделиться:

Світ не буде таким, як був, бо нові технології роблять його невпізнаваним. Так, американські науковці придумали і створили новий механізм щеплення, для якого не потрібні голки та шприци.

Ідеться про дослідників  зі Стенфордського університету й Університету Північної Кароліни, які  надрукували на 3D-принтері пластир із вакциною.  Надруковані на 3D-принтері мікроголки, які вишикувані в лінію на полімерному пластирі, довжиною ледь досягаючи шкіри для доставки вакцини, виявилися ефективнішим за укол.

Згідно з дослідженням, проведеним  на тваринах, отримана імунна відповідь від вакцини була в 10 разів сильнішою, ніж від вакцини, введеної у м’яз руки за допомогою уколу голкою.

«Розробляючи цю технологію, ми сподіваємося закласти основу для ще швидшої глобальної розробки вакцин у менших дозах, без болю та страху», — сказав провідний автор дослідження та підприємець у галузі технології 3D-друку Джозеф М. ДеСімоун, професор хімічної інженерії у Стенфордському університеті та почесний професор Університету Каліфорнії в Чапел-Хіллі.

Результати дослідження показують, що пластир із вакциною спричинив значну Т-клітинну й антиген-специфічну відповідь антитіл, яка була у 50 разів вищою, ніж за підшкірної ін'єкції.

Ця підвищена імунна відповідь може привести до економії дози, оскільки у пластирі з мікроголками для вакцини використовується менша доза для генерації імунної відповіді, аналогічної вакцині, що вводиться за допомогою голки та шприца.

До слова, офісна робота підвищує ризик захворіти астмою — названо основні фактори.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.