Вверх
Дать отзыв

Екологи показали на екологічній інтерактивній карті забруднення Донбасу

Місцеве населення може долучатися до виявлення проблем.

2 мин на прочтение21 Сентября 2021, 15:00
Фото: cxid-ekomap.com Фото: cxid-ekomap.com
Поделиться:

В Україні запустили нову карту «Схід Ekomap», на якій зібрана інформація про екологічний стан навколишнього середовища Донецької та Луганської областей. Мапа доступна за посиланням.

Проєкт не лише інформаційний, а й комунікаційний, адже кожен зможе проінформувати про проблему у своїй місцевості, додавши відповідну точку на мапі. Це дасть змогу визначити горизонт екологічних проблем Донбасу, щоб почати їх виправляти. 

Проєкт розроблений громадською організацією «Криголам» за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в рамках Transition Promotion Program.

Екологічна катастрофа на Донбасі триває вже давно, однак саме з початком бойових дій у 2014 році вона досягла піку. Війна завдає шкоди ґрунтам регіону, його водним системам, а також дикій природі.

Найбільшою небезпекою є неконтрольоване затоплення шахт, що призводить до забруднення води, просідання ґрунтів, а також отруєння повітря.

Лісові пожежі та незаконна вирубка дерев призвели до втрати лісових масивів смуг вітрозахисту, мали серйозний вплив на природні заповідники та порушили рівновагу екосистем.

Військові дії також загострили питання поводження з відходами, особливо в містах вздовж лінії зіткнення. Через збройний конфлікт порушилась система моніторингу навколишнього середовища й обмежився доступ до екологічної інформації регіону.

«Перший крок до розв’язання проблеми — розуміння її масштабності. Проєкт «Схід Ekomap» прагне розпочати діалог про вирішення екологічних проблем шляхом збору даних і допомоги тим, хто працює з питаннями екології Донбасу. Місцеве населення зможе активно до цього долучатись і позначати точки проблем (сміттєві звалища, вирубка лісів, просідання ґрунту та інші) у своєму регіоні», — кажуть засновники громадської організації «Криголам», пише shotam.info.

Всіх охочих запрошують долучатися до проєкту.

«Якщо ви помітили сміттєзвалище біля свого будинку, незаконну вирубку сусіднього лісу, тліючий терикон або турбуєтесь питанням якості питної води, то ви зможете посприяти розв’язанню цієї проблеми. Для цього потрібно натиснути на жовтий плюсик на мапі, вибрати одну з 10 категорій проблеми, додати опис проблеми, а також поставити її адресу на мапі. Сюди ж можна додати фото, відео чи статті», — кажуть засновники проєкту.

На мапі є перелічений список проблем, натиснувши на які можна переглянути відеоролик-пояснювач, розроблений разом з експертами.

Нагадаємо, що Луганськ тоне у смітті.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Больше из GreenPost
ФОТО: иллюстративное
Украинскую «зеленую» энергию интегрируют в рынок ЕС — Кабмин подал в Раду ключевой законопроект
2 мин на прочтениечас назад
Взрыв на трассе Киев-Чоп.
Фото: Леся Кутергина
Трагедия в Житомирской области: правительство ликвидирует последствия мощного взрыва
1 мин на прочтение2 часа назад
 ГБР сообщило о подозрении руководству лесхоза в Тернопольской области
Рубки на 57 млн грн: ГБР сообщило о подозрении руководству лесхоза в Тернопольской области
1 мин на прочтение3 часа назад
ФОТО: иллюстративное
Президент подписал закон, который изменит правила рыбного рынка в Украине
1 мин на прочтение3 часа назад
В Донецкой области древесину из выгоревших лесов используют для фортификаций - Шмыгаль
1 мин на прочтение5 часов назад
Гороскоп для всех знаков зодиака на 4 июля 2025 года
7 мин на прочтение5 часов назад
Каждая третья аптека нарушает цены на лекарства: результаты проверок Госпродпотребслужбы
2 мин на прочтение6 часов назад
На Землю надвигается магнитная буря
2 мин на прочтение7 часов назад