Вверх
Дать отзыв

Екологи показали на екологічній інтерактивній карті забруднення Донбасу

Місцеве населення може долучатися до виявлення проблем.

2 мин на прочтение21 Сентября 2021, 15:00
Фото: cxid-ekomap.com Фото: cxid-ekomap.com
Поделиться:

В Україні запустили нову карту «Схід Ekomap», на якій зібрана інформація про екологічний стан навколишнього середовища Донецької та Луганської областей. Мапа доступна за посиланням.

Проєкт не лише інформаційний, а й комунікаційний, адже кожен зможе проінформувати про проблему у своїй місцевості, додавши відповідну точку на мапі. Це дасть змогу визначити горизонт екологічних проблем Донбасу, щоб почати їх виправляти. 

Проєкт розроблений громадською організацією «Криголам» за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в рамках Transition Promotion Program.

Екологічна катастрофа на Донбасі триває вже давно, однак саме з початком бойових дій у 2014 році вона досягла піку. Війна завдає шкоди ґрунтам регіону, його водним системам, а також дикій природі.

Найбільшою небезпекою є неконтрольоване затоплення шахт, що призводить до забруднення води, просідання ґрунтів, а також отруєння повітря.

Лісові пожежі та незаконна вирубка дерев призвели до втрати лісових масивів смуг вітрозахисту, мали серйозний вплив на природні заповідники та порушили рівновагу екосистем.

Військові дії також загострили питання поводження з відходами, особливо в містах вздовж лінії зіткнення. Через збройний конфлікт порушилась система моніторингу навколишнього середовища й обмежився доступ до екологічної інформації регіону.

«Перший крок до розв’язання проблеми — розуміння її масштабності. Проєкт «Схід Ekomap» прагне розпочати діалог про вирішення екологічних проблем шляхом збору даних і допомоги тим, хто працює з питаннями екології Донбасу. Місцеве населення зможе активно до цього долучатись і позначати точки проблем (сміттєві звалища, вирубка лісів, просідання ґрунту та інші) у своєму регіоні», — кажуть засновники громадської організації «Криголам», пише shotam.info.

Всіх охочих запрошують долучатися до проєкту.

«Якщо ви помітили сміттєзвалище біля свого будинку, незаконну вирубку сусіднього лісу, тліючий терикон або турбуєтесь питанням якості питної води, то ви зможете посприяти розв’язанню цієї проблеми. Для цього потрібно натиснути на жовтий плюсик на мапі, вибрати одну з 10 категорій проблеми, додати опис проблеми, а також поставити її адресу на мапі. Сюди ж можна додати фото, відео чи статті», — кажуть засновники проєкту.

На мапі є перелічений список проблем, натиснувши на які можна переглянути відеоролик-пояснювач, розроблений разом з експертами.

Нагадаємо, що Луганськ тоне у смітті.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Больше из GreenPost
Изображение из открытых источников
Если остались лишние бетонные блоки: креативные идеи (ФОТО)
2 мин на прочтение2 часа назад
Лесной пожар в селе Хасия вблизи Афин в августе: 2023 год был одним из самых плохих лесных пожаров в Европе. Фото: Angelos Tzortzinis/AFP/Getty Images
Выгорела площадь Майорки, Менорки и Ибицы вместе: лесные пожары в 2023-м нанесли наибольший ущерб Европе
1 мин на прочтение3 часа назад
Срочное совещание по критической ситуации с отопительным сезоном в Кривом Роге
Критическая ситуация с отопительным сезоном в Кривом Роге, - Минразвития
1 мин на прочтениеВчера
 Италия будет помогать Украине восстанавливать энергетику и экономику
Италия будет помогать Украине восстанавливать энергетику и привлекать инвестиции для восстановления экономики
2 мин на прочтениеВчера
Дания засадит лесом 15% своих сельхозугодий
1 мин на прочтениеВчера
Родителям детей с особыми потребностями будут компенсировать расходы на ассистента: во Львове утвержден новый порядок
1 мин на прочтениеВчера
Украина представляет уникальную методологию оценки экологических последствий вооруженных конфликтов
2 мин на прочтениеВчера
В ДАР появится система оповещения для пчеловодов - Минагро
1 мин на прочтениеВчера