Вверх
Дать отзыв

Україна готується відмовитися від ртутних термометрів: коли та як

Також планують заборонити діяльність підприємств, які виробляють у нашій країні небезпечний метал

2 мин на прочтение27 Августа 2020, 12:01
Image by Adriano Gadini from Pixabay Image by Adriano Gadini from Pixabay
Поделиться:

Україна готується приєднатися до Мінаматської конвенції та відмовитися від використання ртутних приладів, а також заборонити саме виробництво ртуті. Про це повідомили у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України. 

Профільне міністерство вже підготувало відповідний проєкт Закону України “Про приєднання України до Мінаматської конвенції про ртуть”. Коли закон приймуть народні обранці й він вступить в дію, наша держава почне поступово відмовлятися від використання ртуті та її сполук. До 2023 року припинять свою роботу діючі підприємства, які видобувають первинну ртуть. Нові підприємства такого профілю більше створювати не будуть.

Вже з цього року має почати діяти заборона на виробництво, імпорт та експорт продукції, що містить ртуть. Насамперед, це стосується заборони використання ртутних та люмінесцентних ламп, неелектронних вимірювальних приладів (в тому числі термометрів та барометрів) та деяких медичних препаратів.

Втім, у міністерстві зазначають, що з цього правила можуть зробити виняток для тих медичних та технічних ртутних пристроїв, які не можна буде замінити безпечними аналогами.

Україна також планує врегулювати законодавство в сфері зберігання та поводження з ртутними відходами, яким присвоїли І клас небезпеки.

Нагадаємо, що конвенція щодо ртуті прийнята у 2013 році та названа на честь міста Мінамата у Японії, де наприкінці 1950 років ртуттю, яка містилася у промислових стічних водах, отруїлися майже 2 тисячі людей.

Станом на серпень 2020 року конвенцію про ртуть вже підписали 128 і ратифікували 123 країни.

Як писав GreenPost, у липні в підвалі багатоповерхового будинку у Дніпровському районі столиці виявили 95 кілограмів ртуті.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.