Вверх
Дать отзыв

У світі створено технологію виробництва біоупаковки з огіркової шкірки

Огірки утворюють близько 12 % залишкових відходів, одержуваних після переробки.

2 мин на прочтение26 Ноября 2020, 12:49
Поделиться:

Як відомо, "зелені" технології крокують вперед, створюючи досить дивовижні механізми, процеси та продукти. Так, вже винайдено процес переробки очисток з моркви у «сонячні» батареї. Наразі стало відомо, що розроблено процес використання очисток з огірка в створенні матеріалів для упаковки харчових продуктів.

Ідеться про відкриття дослідників з Індійського технологічного інституту Харагпура (IIT Kharagpur), які розробили нанокристали целюлози зі шкірки огірка. Як пише ecotown, нанокристали мають більш високий вміст целюлози (18,22%) в порівнянні з іншими відходами, які можна використовувати в створенні матеріалів для упаковки харчових продуктів.

Целюлозний наноматеріал, розроблений в IIT Kharagpur з сирих відходів огірка, вирішує цю проблему. В Індії огірок широко використовується в салатах, соліннях, варених овочах або вживається в сирому вигляді, а також у виробництві напоїв, що призводить до утворення великої кількості біологічних відходів, які багаті целюлозою.

Дослідження показує, що нанокристали целюлози, отримані з шкірки огірка, мають змінні властивості через наявність великої кількості гідроксильних груп, що призвело до кращої біорозкладаності та біосумісності. Вони стали міцним, відновлюваним і економічним матеріалом найближчого майбутнього. Таким чином, подібні речовини можуть перетворюватися на пакувальні матеріали для харчових продуктів з низькою проникністю для кисню.

«Огірки утворюють близько 12% залишкових відходів, одержуваних після переробки. Ми використовували целюлозу, гемицеллюлозу і пектин, отримані з цього переробленого матеріалу, для нових біоматеріалів, які можна використовувати в якості нанонаповнювачів в біокомпозитах», — сказала д-р Джаєта Мітра, доцент кафедри сільськогосподарської та харчової інженерії.

Відомо, до запуску готовий електричний седан Hyundai Mistra: оцифрований салон та 520 км без підзарядки. 

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Больше из GreenPost
Кишечник
Диетологи рассказали, как с помощью дрожжей можно вылечить воспаление кишечника
2 мин на прочтение2 минуты назад
Как по отекам распознать болезнь, — советы врача
Как по отекам распознать болезнь, — советы врача
3 мин на прочтение2 часа назад
Фото:
Инкомартур 93
Люксембург открывает границы для украинцев
1 мин на прочтениеВчера
Фото:
informator.ua
Чернобыльскую зону перекрыли из-за сообщения о минировании
1 мин на прочтениеВчера
В Украине завтра ухудшатся погодные условия: в отдельных районах град и шквалы
1 мин на прочтениеВчера
В Ивано-Франковской области спортивный самолет упал на дом — четыре человека погибли (ФОТО)
1 мин на прочтениеВчера
Как [не] заболеть гепатитом в стране, входящей в десятку наиболее пораженных этой болезнью государств
6 мин на прочтениеВчера
В Хмельницкой области обнаружили подпольную типографию, которая изготавливала фальшивые COVID-сертификаты, ПЦР-тесты и дипломы
1 мин на прочтениеВчера