Вверх
Дать отзыв

У липні в Україні зареєстровано три випадки FLiRT — нового субваріанту коронавірусу Omicron

У кожного субваріанта є певні особливості.

2 мин на прочтение05 Августа 2024, 17:20
Випадки FLiRT — нового субваріанту коронавірусу Omicron Випадки FLiRT — нового субваріанту коронавірусу Omicron
Поделиться:

Зараз територією України циркулює 10 штамів вірусу SARS-CoV-2 — це різні субваріанти штаму Omicron. Виокремити випадки субваріанту, який називають FLiRT, в Україні вдалося під час секвенування у Національній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я МОЗ України. Це спеціальне лабораторне дослідження, яке дозволяє генетично розшифрувати вірус та виявити, які мутації відбулися у його геномі.

“У кожного субваріанта є певні особливості, але загальні симптоми на початку захворюваності такі ж, як і за інших варіантів COVID-19: нежить, підвищена температура, кашель, головний біль, втома, болі в м’язах або тілі. Три випадки субваріанта коронавірусу FLiRT виявили минулого тижня. Два — у Києві та один — в Івано-Франківській області. Захворілі — дві жінки та чоловік старше 60 років. Пункти щеплення в країні забезпечені безоплатною вакциною проти COVID-19, тому людям, які пропустили щеплення, або особам з групи ризику важкого перебігу захворювання варто проконсультуватися з сімейним лікарем та зробити щеплення напередодні епідсезону.”, - зазначив Ігор Кузін, заступник міністра, головний державний санітарний лікар.

Вакцинуватися можна в пунктах щеплення чи в амбулаторії через запис у свого сімейного лікаря. Медики використовують омікрон-специфічні вакцини (виробник «Pfizer») для дорослих і дітей. Інформацію про найближчий пункт вакцинації, їх адреси та графік роботи можна отримати, зателефонувавши до контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19.

Про поширення нового субваріанту FLiRT у світі заявили у грудні 2023 року. Найбільше випадків виявили в Австралії. Влітку 2024 року центри з контролю та профілактики захворювань США (CDC) відзначили, що цей варіант виявили у понад 28 % випадків COVID-19 у США. Зростання кількості випадків очікують наприкінці літа та в осінні місяці​. 

Новий штам коронавірусу, відомий як FLiRT, походить від варіанта Omicron. Через специфічні мутації в білку-шипу вірус краще зв’язуватися з клітинами та уникає імунної відповіді. Тобто FLiRT швидше вражає ослаблений імунітет, а захворіти можуть навіть раніше вакциновані, однак набутий імунітет після вакцинації знижує ризики ускладнень під час хвороби. 

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) поки що не надає специфічної оцінки щодо небезпеки нового штаму коронавірусу FLiRT, однак зазначили, що він потребує моніторингу на рівні кожної країни. Наявні дослідження показують, що поточні вакцини, зокрема бустери, залишаються ефективними для захисту від важких форм COVID-19, хоча й не можуть повністю запобігти зараженню новим штамом.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Больше из GreenPost
Цены на борщевой набор в Украине: что подорожало, а что подешевело
Цены на овощи для борща в Украине резко изменились
1 мин на прочтение31 минуту назад
Компенсации производителей аптекам за снижение цен достигли 601,7 млн грн
Более 600 млн грн компенсаций выплачено аптекам после снижения цен на лекарства
4 мин на прочтениечас назад
Изменения в налогообложении энергорынка: предложения бизнеса
Бизнес предлагает налоговые изменения для участников энергорынка Украины
2 мин на прочтение2 часа назад
Украина ищет поддержки Польши для продолжения беспошлинной торговли с ЕС
Украина заручилась поддержкой Польши в аграрных вопросах
2 мин на прочтение2 часа назад
НАБУ передало в суд дело о хищении 1,4 млрд грн на ГП «Зоря»-«Машпроект»
2 мин на прочтение3 часа назад
Кофейные рекорды: почему в Украине выросли цены на популярный напиток
2 мин на прочтение3 часа назад
ЕБРР выделит Украине 1 миллиард евро на восстановление энергетической инфраструктуры
2 мин на прочтение4 часа назад
Китай представил первого в мире AI-ребенка, который может договариваться и капризничать как 6-летний
3 мин на прочтение5 часов назад