Вверх
Дать отзыв

У Львові з'явився справжній дощовий сад (відео, фото)

Його створили екоактивісти

2 мин на прочтение19 Августа 2020, 07:22
Фото - "Рубрика - медіа рішень" Фото - "Рубрика - медіа рішень"
Поделиться:

У Львові екоактивісти ГО "Плато" створили міський дощовий сад. На перетині вулиць Бандери та Чупринки у місті знаходиться дивний об'єкт: бетонна стіна заввишки в 6-8 метрів, з купою досить значних упорядкованих дірок. Анжеліка і Микола, активісти ГО "Плато", кажуть, що зацікавилися нею вже давно, тому що часто проїжджали через цю локацію. За цією стіною знаходиться невелика зелена зона. Споруда залишилася ще з радянських часів. Повідомляє "Рубрика - медіа рішень".

Молоді люди провели прибирання території навколо стіни. Потім, позичивши у друзів тепловізор, вони заміряли температуру на цьому невеличкому п'ятачку. Виявилося, що при температурі повітря у 28 градусів, температура зеленої зони за стіною була на кілька градусів нижче.

Тому стіну вирішили озеленити вертикально зростаючими рослинами: плющем і виноградом. За розрахунками активістів, через кілька років, коли стіна повністю покриється зеленню, температура в зеленій зоні за нею в спекотний день буде нижче ще на пару градусів.

Вологу рослини беруть з дощового саду — ще одного рішення, яке Анжеліка і Микола реалізували у цьому просторі. При великих опадах, з даху будинку, розташованого впритул до стіни, стікало багато води. Це призводило до підтоплення підвальних приміщень та підмивання фундаменту. Щоб вирішити й цю проблему, активісти спорудили спеціальний сад.

Спочатку вони викопали яму глибиною близько метра. За розрахунками, площа такого саду повинна складати близько 2% від площі поверхні, з якої стікає вода. Отриману яму виклали гідроізоляційним матеріалом, поклали дренажну трубу і заповнили шарами щебенем, піском і землею. Зверху вони висадили рослини, стійкі до різних погодних умов і вивели іншу трубу, яка дозволить виводити надлишки вологи в ґрунт.

Такий сад допомагає затримати дощову воду. Тепер ця вода живить невеликий сад, який прикрашає навколишній простір і вберігає сусідній будинок від підтоплень, затримуючи основну масу води.

Гроші на створення саду молодь здобула завдяки краудфандингу (збирання грошей на будь-який проєкт від різних людей за допомогою інтернет-платформи). Їх підтримало 127 людей, таким чином Микола й Анжеліка зібрали 8250 грн (~$300), і цих грошей вистачило для реалізації проєкту в існуючому вигляді.  

 

Тим часом, в Дніпрі рибу знищує червонокнижна рослина (відео).

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Больше из GreenPost
Скриншот видео Sotheby's
Самый дорогой банан в мире был продан на аукционе за 6,2 млн долларов: вот что решил сделать новый владелец (ФОТО)
2 мин на прочтение26 минут назад
ФОТО: иллюстративное
Кабмин на заседании принял ряд решений в сфере спорта и защиты окружающей среды
1 мин на прочтениечас назад
ФОТО: иллюстративное
До конца ноября мощные магнитные бури не прогнозируют
1 мин на прочтение2 часа назад
Изображение сгенерировано ИИ
Спонсор кампании Трампа хочет купить «Северный поток-2», чтобы дать США рычаги влияния на переговоры по судьбе Украины
1 мин на прочтение2 часа назад
Перемещение диких животных будут мониториться через беспроводные технологии
1 мин на прочтение3 часа назад
В США могут запретить распространенное лекарство против простуды
1 мин на прочтение4 часа назад
В Молдове фермерам разрешили выращивать промышленную коноплю
1 мин на прочтение5 часов назад
Погода удивит: синоптики прогнозируют аномальный декабрь
1 мин на прочтение6 часов назад