Вверх
Дать отзыв

У Дніпропетровській області на земельні торги виставлені землі 20 заказників

18 ділянок потрапляють до затверджених територій Смарагдової мережі.

2 мин на прочтение24 Июня 2021, 10:25
У Дніпропетровській області на земельні торги виставлені землі 20 заказників У Дніпропетровській області на земельні торги виставлені землі 20 заказників
Поделиться:

Про  факти винесення обласними підрозділами Держгеокадастру на земельні торги цінних та особливо охоронюваних природних територій повідомили в Українській  Природоохоронній  Групі — UNCG.

Ідеться про 750 га з 20 заказників, серед яких заказники «Інгулецький степ», «Богданівський», ландшафтний парк «Балка Кобильна» тощо.

Екологи зазначають, що  майже 59 % (3677 га) всього, що виставлено на торги — природні степи та долини річок, що охороняються в Україні відповідно до резолюції 4-ї Бернської конвенції. Значна частина таких ділянок має ухил понад 5 %, що забороняє їх розорювання відповідно до Закону України «Про охорону земель», а також прибережних захисних смуг річок, що забороняє розорювати «Водний кодекс України».

Також 18 ділянок потрапляють до затверджених територій Смарагдової мережі. Загальна їх площа — 215 га. Тобто майже 6 % всіх природних територій, виставлених на торги, та 3 % всіх, що виставлені на Дніпропетровщині — смарагдові території.

Крім цього, у Групі заявляють, що  31 ділянка загальною площею 750 га є територіями природно-заповідного фонду, а в обмеженнях щодо використання земельних ділянок, про ПЗФ нічого не вказано.  

«Враховуючи підписання президентом України, всупереч позиції природоохоронної громадськості та науковців законопроєкту № 2194, який передає державні землі органам місцевого самоврядування, подальше рішення щодо майбутнього цих земельних ділянок залежить від громад. Проте функції контролю за дотриманням земельного законодавства лишаються за Держгеокадастром»,  — наголошують екологи.

Українська Природоохоронна Група — UNCG звертається:

  • до Держгеокадастру з вимогою надати копії проєктів землеустрою щодо підготовки до торгів вищезазначених ділянок та ініціювати внесення змін у проєкти з метою встановлення обмежень. Після отримання відповіді ми обов’язково оприлюднимо інформацію про сертифікованих землевпорядників, які свідомо вирішили не помічати природоохоронні території під час проведення за державні гроші (!) підготовки ділянок для торгів;
  • до органів місцевого самоврядування — з проханням не продавати ці ділянки з аукціонів;
  • до прокуратури — з проханням вжити дії щодо захисту інтересів держави в частині збереження територій природно-заповідного фонду.

До слова, степовий заповідник Acкaнія-Нoвa став лимонно-жовтим.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Больше из GreenPost
Законопроект о самоуправлении в сфере здравоохранения в Украине
Экокомитет поддержал законопроект о самоуправлении в сфере здравоохранения в Украине
1 мин на прочтение6 минут назад
Изображение создано ИИ
«По состоянию на сегодняшний день есть 28 тысяч диет, и все они не работают»: нутрициолог советует, как питаться, не считая калорий
16 мин на прочтение51 минуту назад
Помощь пострадавшим от торговли людьми
Украинцы стали чаще обращаться за помощью, когда пострадали от торговли людьми
3 мин на прочтениечас назад
Изображение создано ИИ
Испания отменяет национальную награду из корриды из-за беспокойства относительно быков
2 мин на прочтение2 часа назад
Руководство заповедника на Закарпатье нанесло местному бюджету ущерб на 6,2 млн грн
1 мин на прочтение3 часа назад
Сочетание изысканных роз и хвойных растений в ландшафтном дизайне – яркое решение (ФОТО)
1 мин на прочтение4 часа назад
На юге Бразилии самое сильное за последние 80 лет наводнение, примерно 55 человек погибли (ФОТО)
1 мин на прочтение4 часа назад
Минигалеты со сливами: замечательный десерт к чаю
1 мин на прочтение5 часов назад