Вверх
Дать отзыв

У Болгарії проходить експеримент по створенню енергозберігаючих вікон

2 мин на прочтение12 Декабря 2019, 17:47
Поделиться:

Болгарські вчені ставлять перед собою мету за допомогою вікон підтримувати тепло в різних приміщеннях і в різних кліматичних умовах, повідомляє euronews.

На перший погляд вікна скляного павільйону абсолютно звичайні. Насправді вони заповнені сумішшю з 70 літрів дистильованої води і 30 літрів етиленгліколю, який використовується як антифриз. Водна суміш циркулює по периметру приміщення. Кожна віконна панель може також виконувати функцію сонячного колектора. Вікна оснащені сонячними батареями, додатковими джерелами акумулювання природної енергії ззовні. Вчені направляють її надлишки на обігрів будівлі і резервують на потім.

Фізик Міглей Ніколавеа-Димитрова пояснює: «Перевага використання рідини замість повітря в скляній порожнини вікна пов'язано з більш високою щільністю води, вона здатна поглинати інфрачервоне світло в більш широкому діапазоні» .

Європейський дослідницький проєкт IndeWag відпрацьовуює в стінах павільйону нові рішення. Наприклад, вчені безперервно контролюють рівень температури і вологості: це дозволяє розрахувати, як нові вікна будуть підтримувати тепло в різних приміщеннях і в різних кліматичних умовах.

Технолог Кіімір Жівачек розповідає: «Ми вимірюємо температуру всередині вікон, виробляємо виміри через кожні 20 сантиметрів, починаючи з підлоги і так піднімаючись вгору. Це дає нам уявлення про те, як вікно розподіляє тепло. Ми порівнюємо те, що поміщаємо між рамами, з енергією, що одержується на виході».

Технологія, впроваджена в експериментальному павільйоні в Софії, розроблена в Мадриді. Дослідники говорять про систему інтелектуального скління. Вони домагаються, щоб рідина, вміщена в скляну коробку, виконувала роль саморегульованого ізолятора.

Професор Хуан Антоніо Хернандес Рамос коментує: «Якщо зовні дуже холодно, ми можемо зупинити рух води. Так сонце швидше прогріє вступну камеру у вікні, скло почне віддавати тепло. Якщо на вулиці, навпроти, жарко, ми можемо активізувати рух води по інших частинах будівлі, тепло не буде концентруватися лише в одній точці. Наші вікна схожі на шкірний покрив людини — та ж здатність до терморегулювання».

Вчені вважають, що ця технологія з часом дозволить будувати будівлі з практично нульовим споживанням енергії, що відповідає меті ЄС підвищити енергоефективність в будівельному секторі

Архітектор Белен Морено Сантамарія пояснює: «Наш завдання — навчитися будувати будівлі, які мінімально споживають енергію ззовні, але здатні самі її виробляти, давати тепло в приміщення. Це рішення як раз відповідає заявленій задачі. Ми оптимізуємо енергообмін між елементами будівлі, що, по суті , потрібно кожному будинку».

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Больше из GreenPost
Магнитные бури на среду, 1 мая
Могут оказать негативное влияние на здоровье: магнитные бури на среду, 1 мая
1 мин на прочтениечас назад
Блюдо вкусное и очень удобное: фаршированная рыба по-еврейски
Блюдо вкусное и очень удобное: фаршированная рыба по-еврейски
2 мин на прочтение2 часа назад
Чиновники незаконно приватизировали землю
На Львовщине будут судить чиновников, которые незаконно приватизировали землю, предназначенную для строительства дороги
1 мин на прочтение3 часа назад
Медицинское заключение для будущих усыновителей
Медицинское заключение для будущих усыновителей станет цифровым
2 мин на прочтение4 часа назад
Эстония вернула Украине 274 незаконно вывезенных предмета культурного наследия
2 мин на прочтение5 часов назад
Раздраженный конь тяжело изуродовал молодого хозяина (ФОТО)
1 мин на прочтение6 часов назад
Заменит "ежедневный" омлет: картофельная фриттата с грибами
1 мин на прочтение7 часов назад
Безопасное купание в Днепре - на что стоит обратить внимание
2 мин на прочтение8 часов назад