Вверх
Дать отзыв

Три міфи про імунітет

На зиму припадає пік респіраторних захворювань, бо такі умови дуже сприятливі для розмноження та поширення вірусів.

3 мин на прочтение11 Декабря 2021, 20:11
Поделиться:

У зимовий період тема імунітету стає чи не найгострішою — адже це час активної боротьби з сезонними захворюваннями.

«Воно й не дивно, адже низькі температури — прекрасне середовище для життєдіяльності найголовніших ворогів нашої імунної системи. Тому виникає непереборне бажання їй допомогти, при чому, не завжди виправдане і підкріплене достовірною інформацією», — говорить «Сучасна газета».

Видання розглянуло найпоширеніші міфи про імунітет в інформаційному просторі, «щоб не нашкодити собі у прагненні бути здоровим».

Холод знижує імунітет. Усупереч поширеній думці, застуда не виникає через холодну погоду. Захворіємо ми чи ні, залежить напряму лише від захисних ресурсів організму. Саме на зиму припадає пік респіраторних захворювань, тому що за таких температурних умов і показників вологості повітря дуже сприятливий період для розмноження та поширення вірусів. Поступове і помірне звикання до холоду ж, навпаки, має позитивний ефект на адаптаційні та захисні властивості нашого організму. А ось разові пірнання в оболонку чи обливання крижаною водою не мають позитивного ефекту в цьому контексті. Гормони стресу допомагають пристосуватись до низьких температур, але імунна система працює в тому ж режимі.

Існують продукти, що підвищують імунітет. Часто можна почути про те, що цибуля, часник чи інші такого роду продукти можуть допомогти боротись з вірусами та бактеріями. Але насправді не існує таких продуктів, що можуть якимось чином повпливати на імунну систему нашого організму. А ось народні методи закапування соку цибулі чи часнику у слизові взагалі можуть закінчитись дуже сумно. Їсти їх, звісно, надзвичайно корисно через високий вміст вітамінів та мікроелементів, які можуть опосередковано впливати на наші захисні функції через покращення загального стану організму, але для цього ще необхідно збалансовано харчуватись і достатньо часу приділяти сну.

Слизові оболонки — найактивніші гравці імунної системи. Попри те, що більшість вірусів і справді потрапляють в наш організм, уражаючи ніс та горло, куди важливішим є стан мікробіому кишківника. Цей орган загалом відіграє величезну кількість важливих функцій. Для покращення його стану необхідно надавати перевагу збалансованому харчуванню, де буде в достатній кількості клітковини, мікро- та макроелементів, природніх пробіотиків.

«Довіряти на слово з приводу питань, які стосуються нашого здоров’я, то своєрідний злочин, який точно коли-небудь буде покараним. Важливо лише достатню кількість часу проводити на свіжому повітрі, добре спати та збалансовано харчуватися, з усім іншим наш організм упорається самостійно», — запевняє «Сучасна газета».

Також ми розповідали, як пережити депресивну зиму: радить лікар.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Больше из GreenPost
ФОТО: иллюстративное
Государство дополнительно получит 5,2 млрд грн от аграрной отрасли в 2025 году
1 мин на прочтение05 Января 2025
ФОТО: иллюстративное
Гранты на переработку: в прошлом году производители получили почти 1,8 млрд грн поддержки
1 мин на прочтениечас назад
Блэкаут в Киеве, ноябрь 2022 года. Фото: STRINGER/REUTERS
Газовый "спор" — отвлекающий маневр Фицо: несмотря на заявления премьера, Словакия продолжит экспорт электроэнергии в Украину
7 мин на прочтение3 часа назад
ФОТО: иллюстративное
Минздрав: более 80% детей получили плановые прививки в прошлом году
2 мин на прочтение4 часа назад
Гидрометцентр предупредил о рисках для агросектора из-за теплой зимы без снега
1 мин на прочтение6 часов назад
Защита энергообъектов остается в приоритете правительства, - Шмыгаль
2 мин на прочтение7 часов назад
Новый год без российского газа: Молдова держится, но в Приднестровье начались веерные отключения электроэнергии
6 мин на прочтение8 часов назад
Национальному парку "Кармелюковое Подолье" передадут 5,5 тысяч га земли
1 мин на прочтение10 часов назад