Вверх
Дать отзыв

Три міфи про імунітет

На зиму припадає пік респіраторних захворювань, бо такі умови дуже сприятливі для розмноження та поширення вірусів.

3 мин на прочтение11 Декабря 2021, 20:11
Поделиться:

У зимовий період тема імунітету стає чи не найгострішою — адже це час активної боротьби з сезонними захворюваннями.

«Воно й не дивно, адже низькі температури — прекрасне середовище для життєдіяльності найголовніших ворогів нашої імунної системи. Тому виникає непереборне бажання їй допомогти, при чому, не завжди виправдане і підкріплене достовірною інформацією», — говорить «Сучасна газета».

Видання розглянуло найпоширеніші міфи про імунітет в інформаційному просторі, «щоб не нашкодити собі у прагненні бути здоровим».

Холод знижує імунітет. Усупереч поширеній думці, застуда не виникає через холодну погоду. Захворіємо ми чи ні, залежить напряму лише від захисних ресурсів організму. Саме на зиму припадає пік респіраторних захворювань, тому що за таких температурних умов і показників вологості повітря дуже сприятливий період для розмноження та поширення вірусів. Поступове і помірне звикання до холоду ж, навпаки, має позитивний ефект на адаптаційні та захисні властивості нашого організму. А ось разові пірнання в оболонку чи обливання крижаною водою не мають позитивного ефекту в цьому контексті. Гормони стресу допомагають пристосуватись до низьких температур, але імунна система працює в тому ж режимі.

Існують продукти, що підвищують імунітет. Часто можна почути про те, що цибуля, часник чи інші такого роду продукти можуть допомогти боротись з вірусами та бактеріями. Але насправді не існує таких продуктів, що можуть якимось чином повпливати на імунну систему нашого організму. А ось народні методи закапування соку цибулі чи часнику у слизові взагалі можуть закінчитись дуже сумно. Їсти їх, звісно, надзвичайно корисно через високий вміст вітамінів та мікроелементів, які можуть опосередковано впливати на наші захисні функції через покращення загального стану організму, але для цього ще необхідно збалансовано харчуватись і достатньо часу приділяти сну.

Слизові оболонки — найактивніші гравці імунної системи. Попри те, що більшість вірусів і справді потрапляють в наш організм, уражаючи ніс та горло, куди важливішим є стан мікробіому кишківника. Цей орган загалом відіграє величезну кількість важливих функцій. Для покращення його стану необхідно надавати перевагу збалансованому харчуванню, де буде в достатній кількості клітковини, мікро- та макроелементів, природніх пробіотиків.

«Довіряти на слово з приводу питань, які стосуються нашого здоров’я, то своєрідний злочин, який точно коли-небудь буде покараним. Важливо лише достатню кількість часу проводити на свіжому повітрі, добре спати та збалансовано харчуватися, з усім іншим наш організм упорається самостійно», — запевняє «Сучасна газета».

Також ми розповідали, як пережити депресивну зиму: радить лікар.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Больше из GreenPost
Польша рассматривает покупку порта в Одессе для экспорта зерна в Африку. Фото: Associated Press
Польша рассматривает возможность приобретения порта в Одессе для экспорта зерна
1 мин на прочтение45 минут назад
Аномальное лето 2025 года: Украину ждут засуха, пожары и стихийные явления. Фото: Метеофор
Украина готовится к аномальному лету: жара, пожары и природные катаклизмы
2 мин на прочтение2 часа назад
Государственное предприятие «Леса Украины» увеличило квартальный доход до 5,8 млрд грн в 2025 году. Фото: pixabay
ГП «Леса Украины» увеличило доход от реализации древесины с помощью Prozorro
2 мин на прочтение3 часа назад
Криворожане преодолевают последствия ракетных ударов 4-5 апреля: завершены аварийно-спасательные работы. Фото: ГСЧС Днепропетровской области
В Кривом Роге завершили спасательные работы после российских ракетных ударов
1 мин на прочтение5 часов назад
Пасха среди яичного кризиса США: зефир, картофель и лук вместо крашенок
1 мин на прочтение6 часов назад
В Одессе готовятся к летнему сезону: в фокусе - инклюзивные пляжи
1 мин на прочтение7 часов назад
Яблочный заливной пирог – необычный рецепт
1 мин на прочтение8 часов назад
Как во время Холодной войны: США запретили своим госслужащим в Китае романтические или сексуальные отношения с местными
4 мин на прочтение9 часов назад