- Главная
- Новости
- Здоров'я
- #Коронавірус 2019-nCoV
- Світ бореться за угоду про боротьбу з пандемією
Світ бореться за угоду про боротьбу з пандемією
Міжнародна угода щодо пандемії не повинна була бути різдвяною ялинкою, повною бажань.
Коли президент Європейської Ради Шарль Мішель виступив з ідеєю Міжнародної угоди щодо пандемії в листопаді 2020 року, він шукав раціональне рішення. Світ був у розпалі коронавірусної кризи. Потрібен був набір правил для майбутніх пандемій, зосереджений на найважливіших моментах. Мішель наполягав на тому, що наступного разу світ повинен бути краще підготовлений. Що він повинен діяти більш скоординовано, щоби не потрапити в подібну ситуацію знову. Це був політичний момент великого значення — і пропозиція, яка мала сенс для багатьох. Але після більш ніж трьох років світ досі намагається дійти згоди. Про це розповідає Die Zeit.
Переговори з питань охорони здоров'я мають тенденцію «перетворюватися на різдвяні ялинки», каже експерт з питань глобальної охорони здоров'я Ілона Кікбуш.
«Кожна країна хоче висунути свої власні проблеми і повісити їх на ялинку, як кульки», — говорить вона.
З часом ідея Мішеля перетворилася на всеосяжний документ, сповнений розпливчастих декларацій про наміри та суперечливих моментів. Чи стане він тепер угодою, вирішиться вже цього тижня.
Ілона Кікбуш сама багато років працювала у ВООЗ. Сьогодні вона очолює програму глобальної охорони здоров'я у Вищому інституті міжнародних досліджень та розвитку в Женеві. Тому вона спостерігає за процесом зблизька і має гарні контакти в переговорному органі. Міжурядовий переговорний орган вже вкотре засідає в Женеві протягом кількох днів. Орган, заснований наприкінці 2021 року, складається з делегатів від країн-членів ВООЗ: 194 країни мають об'єднатися. Чи вдасться їм домовитися про договір щодо пандемії? У них є час до п'ятниці. Тиск високий, адже 77-а Всесвітня асамблея охорони здоров'я, на якій має бути ухвалена угода, розпочинається наприкінці травня.
Більше новин читайте на GreenPost.