Вверх
Дать отзыв

Самосійні ліси в Україні опинилися в небезпеці

Через прогалини в земельній реформі їм загрожує викорчовування, адже більшість таких лісів виросли на колишніх сільськогосподарських ділянках, які втратили інвестиційну привабливість.

2 мин на прочтение28 Апреля 2021, 14:35
Експерти під час круглого столу обговорили, як зміниться статус самосійних лісів після початку земельної реформи Експерти під час круглого столу обговорили, як зміниться статус самосійних лісів після початку земельної реформи
Поделиться:

Якщо вже зараз у земельній реформі не почати враховувати проблеми лісового господарства, то за деякий час самосійні ліси в Україні, які є важливою частиною екосистеми, опиняться під серйозною загрозою.

Такої думки дійшли експерти під час круглого столу «Потенціал заліснення та відновлення природних екосистем за умов земельної реформи», який відбувся 28 квітня з ініціативи FSC Україна.

Експерт Володимир Романовський зауважив, що самосійні ліси потребують законодавчого захисту. Їх потрібно оформити як повноцінний ліс, щоб уникнути викорчовування. Зараз такий вид лісів уразливий перед фермерами та забудовниками, які прагнуть використати ці земельні ділянки для своїх потреб.

Юристка й експертка із земельних відносин Алла Кальніченко наголосила, що після того, як земельна реформа вступить у дію, стан самосійних лісів погіршиться. Це пов'язано із тим, що ростуть вони переважно на сільськогосподарських ділянках, які давно не використовувалися за призначенням. А після початку земельної реформи привабливість такої землі  зросте.

«Багато лісових масивів використовуються під будівництво чи садівництво. Тобто не за призначенням. Навіть сьогодні зранку в інтернеті я побачила оголошення про те, що у Макарівському районі (Київська область — ред.) 11 гектарів лісу продають під ведення селянського господарства», — сказала Кальніченко.

Тарас Євсюков, декан факультету землевпорядкування Національного університету біоресурсів і природокористування своєю чергою презентував зауваги до чинного законодавства, які мають допомогти вберегти ліси.

По-перше, створення нових приватних лісів має бути передбачено винятково шляхом надання існуючим самосійним лісам  статусу земель лісового фонду.

По-друге, має бути розроблена спрощена процедура переведення земель сільськогосподарського призначення приватної власності до земель лісового фонду. 

По-третє, для новостворених приватних лісів мають бути розроблені спрощені правила ведення лісового господарства. 

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Больше из GreenPost
ФОТО: иллюстративное
До конца ноября мощные магнитные бури не прогнозируют
1 мин на прочтение20 минут назад
Изображение сгенерировано ИИ
Спонсор кампании Трампа хочет купить «Северный поток-2», чтобы дать США рычаги влияния на переговоры по судьбе Украины
1 мин на прочтениечас назад
ФОТО: иллюстративное / pixnio
Перемещение диких животных будут мониториться через беспроводные технологии
1 мин на прочтение2 часа назад
ФОТО: иллюстративное
В США могут запретить распространенное лекарство против простуды
1 мин на прочтение2 часа назад
В Молдове фермерам разрешили выращивать промышленную коноплю
1 мин на прочтение3 часа назад
Погода удивит: синоптики прогнозируют аномальный декабрь
1 мин на прочтение4 часа назад
Украина и Азербайджан углубляют сотрудничество в вопросах защиты окружающей среды
1 мин на прочтение5 часов назад
На берег Каспийского моря выбросило почти 2 000 мертвых тюленей – вот что известно о причинах смерти
1 мин на прочтение6 часов назад