«Рік бойових дій дорівнює 10 років до повного розмінування»: експерт розповів, скільки триватиме розмінування України

2 мин на прочтение28 Апреля 2023, 18:51

Площа замінованих територій України дорівнює площі двох Австрій або половині площі Німеччини.

ООН визнали Україну однією з найбільш замінованих держав світу. За даними Mines Advisory Group Україна випереджає за обсягами замінування Сирію і Афганістан. Площа замінованих територій України дорівнює площі двох Австрій або половині площі Німеччини. Про це у своєму блозі на GreenPost заявив член Комітету ВР з питань екологічної політики та природокористування Едуард Прощук.

Він наголошує, що наразі понад 170 тис. км2 або 30 % території нашої країни заміновано сотнею тисяч вибухонебезпечних предметів: протипіхотними та протитранспортними мінами, касетними боєприпасами й іншими нерозірваними або покинутими боєприпасами. Українських і закордонних фахівців із розмінування просто фізично не вистачає на обсяг тих територій, що потребують зачистки.

«Існує формула, що один рік бойових дій на території дорівнює 10 років до її повного розмінування. Не забуваймо, що на частині країни війна триває із 2014, то на повне розмінування всіх територій України підуть десятиріччя», — говорить експерт.

Едуард Прощук посилається на інтерактивну мапу територій, які потенційно можуть бути забруднені вибухонебезпечними предметами (офіційний сайт ДСНС). «Червоні» території, що точно є забрудненими, займають значну частину карти. До того ж лише орієнтовно можна оцінити обсяги мінування тимчасово окупованих Росією територій із 2014 року.

«Враховуючи тактику росіян під час відступу масово мінувати все, що можна, частина Донецької й Луганської областей і Криму при звільненні ймовірно можуть виявитись одними із найбільш замінованих регіонів світу», — підкреслює експерт.

Нагадаємо, в Україні понад 5 млн га земель непридатні до використання через війну.

Також ми ділилися знаннями, які можуть урятувати життя: Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в розмінуванні.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Поделиться: