Знання, які можуть урятувати життя: Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в розмінуванні
Держава і суспільство мають готуватись на довгі роки жити в умовах постійної мінної загрози.
Сьогодні, 4 квітня, відзначають Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в розмінуванні.
В Україні станом на зараз уже є фактично суцільне мінне поле у північних, південних і східних регіонах, яке займає площу в понад 250 тис. км2.
Одних лише сільгоспугодь, які потребують розмінування, зараз близько 470 тис. га у дев'яти областях — про це заявив начальник відділу організаційної роботи з гуманітарного розмінування ДСНС України Сергій Рева. Протягом минулого року на Київщині, Чернігівщині та Сумщині було розміновано близько 50 тис. га, що допомогло розпочати збір урожаю й осінню посівну в цих регіонах.
За повідомленням «Суспільного Харків» начальник частини Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування ДСНС Ігор Овчарук розповів, що лише Харківська область потребує близько 125 тисяч саперів, аби розмінувати її територію приблизно за рік.
Саме тому держава і суспільство мають готуватись на довгі роки жити в умовах постійної мінної загрози. Усі верстви населення мають бути не лише поінформовані про наявність мінної небезпеки, а й повинні чітко знати, як поводитись у випадку прямої загрози життю — своєму чи життю оточуючих людей і тварин.
Уже створено деяку кількість курсів і навчальних матеріалів про мінно-бомбову небезпеку, але їх досі критично мало.
Сьогодні, 4 квітня, Всеукраїнський молодіжний рух Lets do it Ukraine провів інформаційно-просвітницькі тренінги з «Основ мінно-вибухової справи, безпеки цивільних громадян», залучивши військових саперів, які поділилися корисними знаннями та навичками з 60 охочими цивільними. Окрім цього, було проведено онлайн-тренінг для 1400 глядачів і розміщено 2 тисячі навчальних плакатів у закладах освіти, молодіжних центрах та на дошках оголошень задля ширшого донесення інформації до населення.
Усі небайдужі та свідомі громадяни повинні всіма доступними засобами доносити інформацію про загрозу для кожного. Навіть якщо ви вважаєте, що сфера вашої діяльності занадто далека від саперної справи. Наприклад, відомий український гурт ТНМК створив чудовий відеокліп для молоді, в якому пояснюється, як поводитись у разі проживання на території, де проходили військові дії.
Такі знання можуть урятувати життя вам і вашим близьким, тому не ігноруйте подібні заходи і долучайтесь до тренінгів, підвищуючи свою обізнаність про мінно-вибухову справу.
Також ми розповідали про пожежі, техніку та нові види: що станеться з українськими лісами після війни і в чому позитив ситуації.