Океани та моря покривають 2/3 поверхні Землі. Морська сіль складається на 4/5 з хлориду натрію (кухонної солі) та на 1/5 з різних мікроелементів і хімічних сполук.
Всесвітній день моря (World Maritime Day) привертає увагу населення до екології морського середовища, захисту біологічних ресурсів, безпеки перевезень на суднах та човнах. Дата події залежить від року та країни, але, зазвичай, проводиться в останній четвер вересня.
Морська вода містить понад 130 мікроелементів і мінеральних сполук, корисних для опорно-рухового апарату. Тому відпочинок на морі часто рекомендують при захворюваннях суглобів і хребта. Вплив кожного мінералу індивідуальний.
Окрім мінеральних солей і органічних речовин, морська вода містить атмосферні гази (азот, кисень, вуглекислий газ) та незначні кількості інертних газів. Це робить її природним мінеральним басейном, звідси термін "морські ванни".
Вважається, що солоніше море корисніше. Найсолонішим є Мертве море з 260-310 г солей на літр води.
Морська вода:
Таким чином, відпочинок на морі має комплексний оздоровчий ефект на організм людини.
Екологічна безпека морських перевезень: виклики та рішення
Морські перевезення відіграють ключову роль у світовій торгівлі, але водночас становлять значну загрозу для морського середовища. Основні екологічні проблеми включають:
1.Забруднення нафтою та хімікатами
2.Викиди парникових газів
3.Інвазивні види
4.Підводний шум
5.Утилізація відходів
Екологічна безпека морських перевезень вимагає спільних зусиль урядів, судноплавних компаній та міжнародних організацій для збереження здоров'я наших океанів.
Більше новин читайте на GreenPost.