Вверх
Дать отзыв

Пептидна зубна паста, яка сама усуває пошкодження емалі: що радить стоматолог

Перспектива просто чистити зуби замість пломбування видається заманливою.

3 мин на прочтение18 Августа 2021, 13:35
Пептидна зубна паста, яка сама усуває пошкодження емалі: що радить стоматолог Пептидна зубна паста, яка сама усуває пошкодження емалі: що радить стоматолог
Поделиться:

У соцмережах почали поширювати результати дослідження, які розповідають про новий засіб, здатний успішно «полагодити» зуб без втручання стоматолога.

У дослідженні йдеться, що ураження білої плями та початковий карієс на емалевих поверхнях є найбільш ранніми клінічними результатами демінералізації та карієсу. Якщо не лікувати, карієс може прогресувати і спричиняти складні відновлювальні процедури або навіть видалення зуба, що руйнує структуру м’яких і твердих тканин унаслідок втрати сполучної тканини та кісткової тканини. Сучасна клінічна практика недостатня для лікування карієсу зубів. Давня практична проблема, пов'язана з демінералізацією, що виникає через стоматологічні захворювання, включає функціональний мінеральний мікрошар, повністю інтегрований у молекулярну структуру зуба для відновлення пошкодженої емалі. Це дослідження демонструє, що невеликі пептидні домени, отримані із природного білка амелогеніну, можуть бути використані для побудови мінерального шару на пошкодженій емалі людини in vitro.

Науковці встановили, що зразок із 1100 проміле фтору (що свідчить про загальний вміст фтору у зубній пасті для догляду в домашніх умовах) не доставляв фтор до тонко осадженого шару мінералів, а досліджуваний зразок із високим вмістом фтору (що свідчить про клінічну обробку лаком) утворював переважно наночастинки фториду кальцію на поверхні. Однак фтор осідав у присутності пептиду, який також утворював тонкий мінеральний шар, що частково кристалізувався у вигляді фторопатиту. Серед досліджуваних груп лише пептидний зразок призвів до ремінералізації досить товстого (10 мкм) щільного мінералізованого шару з умістом мінералу HAp, що нагадує структуру здорової емалі. Новоутворений мінералізований шар демонстрував інтеграцію з нижчою емаллю.

«Підхід до ремінералізації, керований пептидами, закладає основу для майбутнього розвитку біоміметичних продуктів і методів лікування стоматологічної медицини», — йдеться в абстракті дослідження.

Проте чи може зубна паста зробити стоматологів безробітними?

Ремінералізуюча терапія у стоматології справді існує, пояснює GreenPost лікар-стоматолог Анна Ялинська. Процедура виконується із застосуванням широкого спектру препаратів, що містять мінеральні речовини, які відновлюють природну твердість зубної емалі, у вигляді зубних паст для домашнього застосування та різних препаратів для професійного.

«Ми можемо застосовувати їх у разі поверхневих уражень емалі. В разі підвищеної чутливості зубів вони справді ефективні!» — запевняє Анна Ялинська.

Лікар говорить, що її пацієнти досить часто використовують зубні пасти з мінеральними речовинами. Але, на жаль, від ураження зубів карієсом вони не захищають на 100 %.

«Тому хоч би яка фірмова та з якісним складом не була зубна паста, ополіскувач, головне — дотримуватись регулярності та не нехтувати чищенням зубів!» — підсумовує стоматолог.

Також ми розповідали про корисні для зубів продукти, вживання яких запобігає карієсу.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Больше из GreenPost
ФОТО: иллюстративное
До конца ноября мощные магнитные бури не прогнозируют
1 мин на прочтение23 минуты назад
Изображение сгенерировано ИИ
Спонсор кампании Трампа хочет купить «Северный поток-2», чтобы дать США рычаги влияния на переговоры по судьбе Украины
1 мин на прочтениечас назад
ФОТО: иллюстративное / pixnio
Перемещение диких животных будут мониториться через беспроводные технологии
1 мин на прочтение2 часа назад
ФОТО: иллюстративное
В США могут запретить распространенное лекарство против простуды
1 мин на прочтение3 часа назад
В Молдове фермерам разрешили выращивать промышленную коноплю
1 мин на прочтение3 часа назад
Погода удивит: синоптики прогнозируют аномальный декабрь
1 мин на прочтение4 часа назад
Украина и Азербайджан углубляют сотрудничество в вопросах защиты окружающей среды
1 мин на прочтение5 часов назад
На берег Каспийского моря выбросило почти 2 000 мертвых тюленей – вот что известно о причинах смерти
1 мин на прочтение6 часов назад