Пацієнт із чипом Neuralink грає в шахи, використовуючи силу думки

2 мин на прочтение22 Марта 2024, 07:32
29-річний пацієнт став першою людиною, якій після нещасного випадку імплантували в мозок комп'ютерний чип від стартапу Neuralink. Генеральний директор Ілон Маск хоче використати його, щоб з'єднати людину і машину. Фото: Angga Budhiyanto/imago

Компанія розробляє інші імплантати, які будуть вставлятися в спинний мозок чи очі, щоб відновити рухливість або зір.

Уперше людина з мозковим імплантатом від компанії Neuralink зіграла в шахи в цифровому форматі, використовуючи лише свої думки. 29-річний чоловік, паралізований нижче плечей після нещасного випадку під час дайвінгу, показав у живому ефірі, як грає у шахи на ноутбуці в режимі онлайн і рухає курсор мишки силою думки. Про це розповідає Die Zeit.

Пацієнту раніше імплантували комп'ютерний чип, розроблений стартап-компанією Neuralink мільярдера Ілона Маска. Маск поділився прямим ефіром на своєму акаунті X.

Neuralink має на меті дослідити й уможливити прямі інтерфейси між людським тілом і цифровими додатками. 29-річний пацієнт став першим, хто отримав такий імплантат у лютому минулого року. Незабаром після цього Маск оголосив, що після успішної операції пацієнт зміг переміщати курсор миші просто думкою.

Пацієнт був виписаний із лікарні всього через день після операції й не має жодних когнітивних порушень, сказав пацієнт у відео. Він не хоче, щоб люди думали, що це кінець шляху.

«Але це вже змінило моє життя», — говорить він.

Незадовго до того, як мозкові імплантати були схвалені для випробувань на людях у США, виникли занепокоєння з боку відповідних органів влади. Інспектори Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA) виявили проблеми з документацією Neuralink і контролем якості при проведенні випробувань на тваринах. Компанія не відповіла на запити про перевірку FDA в той час.

Проте продемонстроване Neuralink не є «проривом», вважає колишній директор програми з нейротехнологій в Національному інституті здоров'я США Кіп Людвіг.

«Ми все ще перебуваємо на дуже ранній стадії після імплантації», — говорить він.

І Neuralink, і випробовувані мають ще багато чого навчитися, щоб оптимізувати систему управління. Та новий тип комунікації між пацієнтом і комп'ютером є гарною відправною точкою і позитивним зрушенням.

Донедавна імплантати розміром з монету імплантували лише тваринам. На презентації Neuralink було показано, як мавпи за допомогою мозкового чипа «грали» в прості відеоігри чи переміщали курсор на екрані. Маск сказав, що хоче використати дослідження для лікування неврологічних та інших захворювань.

Наразі Neuralink розробляє інші імплантати, які будуть вставлятися в спинний мозок чи очі, щоб відновити рухливість або зір. Стартап — не єдина компанія, що працює над інтерфейсами між мозком і комп'ютером.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Поделиться: