Вверх
Дать отзыв

Найкращі рослини для альпійської гірки (ФОТО)

Від маленьких квітів до величезних чагарників і хвойних дерев — кожна рослина в альпінарії має своє місце і роль.

2 мин на прочтение27 Марта 2024, 00:36
Фото: Телеграм-канал «Садівник» Фото: Телеграм-канал «Садівник»
Поделиться:

Ландшафтний дизайн — це мистецтво створення гармонії між природою й архітектурою, де рослини відіграють важливу роль у створенні вражаючих образів. А якщо йдеться про альпійську гірку, то кожен вибраний рослинний елемент має відповідати вимогам складної й різноманітної місцевості. Від маленьких квітів до величезних чагарників і хвойних дерев — кожна рослина тут має своє місце і роль. Телеграм-канал «Садівник» розповідає про найкращі рослини для альпійської гірки, які додають їй вишуканості, краси та неповторності..

Квіти. Найчастіше віддають перевагу примулам, мускарі, ломикаменям, скельному алісуму, дицентрі, ериці, альпійській айстрі, сіро-блакитній гвоздиці, обрієтті, дзвіночкам, флоксам.

Особливо цікаві першоцвіти, які цвітуть напровесні і стають справжньою окрасою альпінарію. А потім поступаються місцем іншим, скидаючи листя і повністю йдучи в ґрунт. Їх посадка проводиться у безпосередній близькості від тих, які цвістимуть влітку та восени.

Чагарники. Вони можуть бути не тільки квітучими, а й просто з гарним листям. Серед перших особливо популярні верес, лаванда, спірея японська, чагарникові перстачі. Серед інших — бруслина, горизонтальний кизильник, ялівці.

Ґрунтопокривні. Для альпійських гірок віддавайте перевагу багаторічним рослинам — адже вони садяться не на один сезон, а на роки. І насамперед подбайте про посадку тих, що здатні щільно покрити поверхню землі. Вони допоможуть заповнити голі проміжки, які залишаться між камінням, завдяки чому альпінарій не виглядатиме перевантажено.

Саме ґрунтопокривні рослини, коли розростуться, створюватимуть враження справжнього схилу гори. Найкращі з них — квітучі: флокс шиловидний, моховинка тощо.

Не слід висаджувати багато ґрунтопокривних, які ростуть надто швидко. Вони можуть зіпсувати весь вигляд композиції, заглушивши решту рослин.

Трави. Крім декоративних рослин, в альпінарії можна висадити лікарські та пряні трави.

Хвойні. Кращі рослини для альпійської гірки — низькорослі та повільнозростаючі хвойники, завдяки яким вона збереже свою декоративність у будь-яку пору року. Мальовничий ефект значно посилиться, якщо в одній композиції поєднувати рослини різного забарвлення хвої та форми крони.

Фото 1/4

Для маленьких альпінаріїв висота хвойників має перевищувати 0,5 – 0,7 м. Якщо альпінарій великий, їхня висота може сягати 1,5 м.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Больше из GreenPost
Ликвидировали подпольный табачный цех и изъяли сырья на более 1,2 млн грн
На Полтавщине ликвидировали подпольный табачный цех и изъяли сырья на более 1,2 млн грн
1 мин на прочтениечас назад
Украина должна быть готовой ко всему
Украина должна быть готовой ко всему - Радуцкий
1 мин на прочтение2 часа назад
Совещание по созданию и функционированию индустриальных парков на Кировоградщине
В Комитете по вопросам экономического развития состоялось выездное совещание по созданию и функционированию индустриальных парков на Кировоградщине
2 мин на прочтение3 часа назад
Рецепт помидоров по-корейски
Идеальный продукт для тех, кто стремится контролировать вес: помидоры по-корейски
1 мин на прочтение4 часа назад
Украина остается среди лидеров экспортеров зерновых и масличных культур - Тарас Высоцкий
1 мин на прочтение5 часов назад
Новолуние в июне 2024 года дает уникальный шанс осуществить мечты: что ждать, когда Луна в Близнецах
3 мин на прочтение6 часов назад
Евроинтеграция: Украина и ЕС обсудят сферу окружающей среды
2 мин на прочтение7 часов назад
16 мая – Всемирный день любви к деревьям
1 мин на прочтение8 часов назад