12 травня відзначають Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми. Це доволі «молодий» діагноз, і частіше його ставлять жінкам.
Про синдром хронічної втоми може свідчити ціла низка симптомів, які спостерігаються протягом півроку та більше. Це:
Однієї причини появи синдрому хронічної втоми наразі не виявлено. Вважається, що його може запустити як вірусна інфекція, так і збіг декількох чинників — генетичні особливості, часті стреси, гормональні порушення, низький тиск тощо.
Проте це не означає, що людина ніяк не може запобігти появі синдрому хронічної втоми. Як це можна зробити? Своїми рекомендаціями із GreenPost поділився практикуючий психолог, заслужений тренер України, доктор педагогічних наук Борис Максимчук.
Сон. Лягати потрібно до 22:00. Якщо це не допомагає, то до 21:00.
Фізичні вправи двічі на день, хоча б по 20 хвилин. Їх бажано виконувати на свіжому повітрі. Йога підійде найкраще, але можуть бути будь-які інші вправи — все індивідуально.
Ходьба. Людина має ходити мінімум годину на день — наприклад, на роботу/з роботи чи просто прогулятися.
Їжа. Вся їжа має бути максимально натуральна, екологічна, без хімії. Усі ненатуральні продукти ліпше виключити повністю. Найкращий раціон — овочі, фрукти, горіхи, зерно, ягоди, небагато кисломолочних продуктів, риби, яєць. А от м’ясо краще звести до мінімуму — краще нехай це буде птиця, у крайньому разі телятина, баранина (свинина — дуже зрідка). Саме від м'яса може бути хронічна втома.
Також не варто забувати про достатню кількість води.
Медитація хоча б тричі на тиждень.
Гарний настрій. Потрібно бути позитивно налаштованими, вірити у свої сили.
«Наш організм — найпотужніша хімічна лабораторія у світі. І від нашого настрою чи думок залежить, які саме речовини в ньому будуть вироблятися. А від цього залежить і все інше», — говорить Борис Максимчук.
Раніше ми вже розповідали про те, що потрібно для здорового сну, а також про те, як, скільки та навіщо пити воду.