Лікарі назвали фрукт, вживання якого підвищує ризик меланоми на 36 %
Окрім того, він збільшує чутливість до сонця, може послабити дію оральних контрацептивів і взаємодіє з багатьма ліками.
Білоруський лікар Андрій Біловешкін, к. м. н., автор і ведучий навчальних семінарів із ресурсів здоров'я, поділився корисним лайфхаком: якщо вам намагаються продати щось корисне й ефективне без побічних ефектів, будьте впевнені — це не працює. Зазначену тезу він проілюстрував на прикладі грейпфрута — фрукта, чия користь загальновідома.
Андрій Біловешкін розповів, що грейпфрут містить фуранокумаріни (псорален), які підсилюють чутливість до ультрафіолету.
Як і з іншими цитрусовими, щоденне вживання грейпфрута збільшує ризик меланоми. Так, щоденне споживання 1,6 порції цитрусових підвищує ризик меланоми на 36 %.
Фуранокумаріни грейпфрута можуть помітно впливати на всмоктування та розщеплення інших з'єднань, тому небажано поєднувати вживання грейпфрутів та оральних контрацептивів і інших препаратів. Окрім того, грейпфрут може різко збільшити всмоктування естрогенів, підвищивши і ризик тромбоутворення у схильних до цього жінок.
«Звертаю вашу увагу, що 200 мл грейпфрутового соку або одного цілого грейпфрута цілком достатньо, щоб спричинити клінічно значущі системні побічні ефекти вжитих лікарських препаратів», — говорить Андрій Біловешкін.
Також ми розповідали, як спалити жир за допомогою хрону.