Кашалот загинув після ймовірного зіткнення з кораблем у Гібралтарській протоці

3 мин на прочтение29 Июля 2024, 12:52
Кашалот у Гібралтарській протоці, пором на задньому плані. Протока є одним з найбільш завантажених судноплавних шляхів у світі. Фото: Circe/Firmm

Цей вид перебуває під загрозою зникнення.

Кашалот помер від серйозних травм у Гібралтарській протоці, яка з'єднує Атлантичний океан із Середземним морем. Про це в інтерв'ю Die Zeit повідомив Рено де Стефаніс — голова іспанської організації Circe, що займається дослідженням китів. Зважаючи на характер травми, морські біологи й очевидці з човна для спостереження за китами припускають, що тварина була збита великим поромом або танкером. Місцева влада поки що не підтвердила факт зіткнення.

Тяжко поранену тварину виявили в п'ятницю вдень на борту човна для спостереження за китами, що належить організації Firmm.

«Ми помітили кита, що плавав на поверхні за кілька морських миль від Таріфи. Коли ми прибули, він ще дихав. Спочатку у нього не було сильної кровотечі. Тож аварія, мабуть, щойно сталася. За кілька хвилин кашалот втратив неймовірну кількість крові. Тоді я зрозуміла, що він довго не проживе. Це видовище мало не розірвало мене на частини», — описала інцидент засновниця організації Катаріна Хейєр.

Близько 17:30 Firmm повідомив про інцидент науковцям із Circe, які перебували неподалік на надувному човні. Вони повідомили берегову охорону.

На відео, яке є в розпорядженні видання, видно сірого кашалота вагою в кілька тонн із розрізаною спиною, море забарвлене в криваво-червоний колір. Чути, як перелякані туристи спостерігають за передсмертною агонією кита, фонтан крові якого видніється на поверхні. Через кілька хвилин кашалот перестає плавати і безжиттєво дрейфує в морі.

Де Стефаніс запевняє, що загибла тварина була кашалотом на прізвисько Хуліо, якого за останні 20 днів кілька разів бачили неушкодженим у цьому районі. Офіційно позначений як PM-GIB-88, він належить до субпопуляції кашалотів (Physeter macrocephalus) у Середземному морі, яка перебуває під загрозою зникнення і налічує, за оцінками морських біологів Міжнародного союзу охорони природи (МСОП), не більше 2 500 особин. Кашалоти спорадично мігрують із Середземного моря в пошуках їжі через протоку між Іспанією, Британським Гібралтаром і Марокко, яка є дуже завантаженою.

За словами Circe, це вже п'ятий кашалот, який загинув тут за останні роки, імовірно, в результаті зіткнення з кораблями. Морський біолог і засновник Circe Рено де Стефаніс вважається провідним експертом з вивчення зубатих китів. Водночас його організацію критикують за те, що вона співфінансується мережею зоопарків Loro Parque, яка продовжує утримувати косаток і дельфінів у неволі.

Кашалоти — найбільші зубаті кити у світі, до яких також належать дельфіни, косатки тощо. Кашалоти відомі своїми глибокими зануреннями у пошуках гігантських кальмарів. Ці морські ссавці можуть виростати до 20 м у довжину, важити близько 50 т і, за оцінками, жити до 70 років. Кашалоти спілкуються за допомогою складної мови. Вони відіграють важливу роль у морській екосистемі.

Кашалоти занесені до Червоного списку МСОП як такі, що перебувають під загрозою зникнення, а невелика субпопуляція в Середземному морі, до якої належала вбита тварина, навіть класифікується як така, що перебуває під критичною загрозою зникнення. Окрім прямої загрози, яку становить судноплавство, морським ссавцям загрожує нестача їжі внаслідок надмірного вилову риби та вимирання видів, а також наслідки зміни клімату та сильного забруднення океанів.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Поделиться: