Вверх
Дать отзыв

Хвороба, що поширюється світом: сьогодні Всесвітній день боротьби проти малярії

Це небезпечне захворювання, особливо для маленьких дітей та вагітних жінок, і може призвести до смерті.

2 мин на прочтение25 Апреля 2024, 12:31
Зображення згенероване ШІ Зображення згенероване ШІ
Поделиться:

Всесвітній день боротьби проти малярії — це нагадування про важливість подолання цієї хвороби, а й можливість усвідомити та об'єднати зусилля у боротьбі з нею. Малярія — це серйозна інфекційна хвороба, яка передається через укуси інфікованих комарів Anopheles. Симптоми малярії можуть включати лихоманку, головний біль, м'язові болі, нудоту та блювоту, тривожність та судоми. У важких випадках може виникнути анемія, ниркова недостатність, руйнування червоних кров'яних клітин та інші серйозні ускладнення. Малярія є небезпечною, особливо для маленьких дітей та вагітних жінок, і може призвести до смерті, якщо не лікувати вчасно.

Історія розробки вакцини проти малярії була складною та тривалою. Перші спроби створення вакцини були здійснені в середині ХХ століття, але не призвели до успіху. Однак у 1980-х роках науковці виявили особливий білок, який грає ключову роль у захворюванні малярією, що відкрило нові можливості для розробки вакцини.

Після десятиліть досліджень і клінічних випробувань у 2015 році була затверджена перша в світі вакцина проти малярії, відома як RTS,S або Mosquirix. Ця вакцина розроблена для захисту від Plasmodium falciparum — одного з основних видів паразитів, що викликають малярію.

Однак, не дивлячись на це, доступ до вакцин та вакцинаційних програм не завжди можливий у всіх регіонах, що створює проблеми у боротьбі з малярією.

У ВООЗ наголошують, що попри досягнутий прогрес, зусилля боротьби з малярією наштовхуються на широкий спектр проблем. Згідно з розрахунковими даними, у 2022 р. у світі було зареєстровано 249 млн випадків захворювання на малярію та 608 000 випадків смерті від неї. Малярія поширюється світом, особливо в тропічних і субтропічних районах. Незважаючи на зусилля організацій громадського здоров'я та медичних установ, кількість випадків малярії залишається високою в деяких країнах, що вимагає подальших заходів з контролю та профілактики.

На частку Африканського регіону ВООЗ припадає найважчий тягар малярії: близько 94 % випадків захворювання та 95 % смертей.

Малярія може бути особливо небезпечною для вагітних жінок, оскільки вона може призвести до передчасних пологів, недоношення та інших ускладнень вагітності. Це робить боротьбу з малярією ще більш актуальною, оскільки вона має великий вплив на здоров'я матері та дитини.

Таким чином, Всесвітній день боротьби проти малярії є важливим нагадуванням про необхідність об'єднаних зусиль у подоланні цієї хвороби, а також про важливість подальшого дослідження та розвитку вакцин і методів профілактики.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Больше из GreenPost
ФОТО: Украина и Азербайджан подписали Меморандум о сотрудничестве в вопросах защиты окружающей среды / Минсреды
Украина и Азербайджан углубляют сотрудничество в вопросах защиты окружающей среды
1 мин на прочтение45 минут назад
Каспийский тюлень. Изображение сгенерировано ИИ
На берег Каспийского моря выбросило почти 2 000 мертвых тюленей – вот что известно о причинах смерти
1 мин на прочтениечас назад
ФОТО: иллюстративное / hovorymo.live
День гуманного общества: что предполагает инициатива?
4 мин на прочтение2 часа назад
ФОТО: иллюстративное
Минсреды возобновит систему мониторинга, отчетности и верификации выбросов парниковых газов
2 мин на прочтение3 часа назад
Украина интегрируется в международную систему борьбы с ННН-рыболовством
1 мин на прочтение3 часа назад
Шашлык в томатном маринаде можно готовить как на мангале, так и в духовке или на гриле
1 мин на прочтение4 часа назад
Минэнерго поощряет бизнес развивать модель снабжения электроэнергией
1 мин на прочтение5 часов назад
Уже седьмой год: впечатляющие кадры извержения вулкана в Исландии (ВИДЕО)
1 мин на прочтение6 часов назад