Людям із діабетом іноді дуже важко регулювати рівень глюкози. Висока температура також може впливати на регулювання рівню цукру у крові. Більшість діабетиків чутливі до надмірного тепла, і висока температура підвищує рівень глюкози. Діабетики в спеку дуже швидко зневоднюються, це призводить до того, що рівень цукру у крові починає зростати. Як пережити спеку людині з діабетом, радить у соцмережі Фейсбук лікар-ендокринолог, к. м. н. Ірина Морозова.
Ендокринолог нагадує, що особливо у спекотний день люди з діабетом мають бути дуже обережними та пити достатньо рідини.
Іноді люди з діабетом не знають, чи зазнають вони надмірного впливу тепла. Це тому, що деякі діабетики не мають чутливості у кінцівках. Діабетики можуть бути надмірно вразливими, не підозрюючи про це.
Деякі точно знають, коли у них починається перегрів, вони відчувають невпевненість і легке запаморочення. Але зазвичай до цього часу людина вже зазнала теплового удару. Ось чому важливо у спекотні літні місяці не перебувати за високої температурі протягом тривалого періоду часу. Люди з діабетом можуть зазнати теплового виснаження або теплового удару набагато швидше за інших, оскільки потові залози діабетиків із часом скорочуються.
Хворі на цукровий діабет улітку повинні постійно контролювати свій рівень глюкози у крові. Але будьте обережні, не перетримуйте глюкометр, шприц-ручки, інсулін тощо на сонці або в теплі, вони можуть швидко зіпсуватися чи пошкодиться. Зберігати їх в автівці — це не дуже гарна ідея, тому що там температура може рости дуже швидко. Діабетики мають тримати свої запаси інсуліну в холодильнику, а прилади — в темному місці.
Ендокринолог нагадує: діабет є серйозним захворюванням, і його слід сприймати серйозно. Вплив високої температури може швидко ускладнити діабет. Тепловий удар може прийти швидко та несподівано. Тому не варто експериментувати над собою у спекотну погоду, краще пересидіти цей час у приміщенні.
Ось деякі поради діабетикам у спеку від Ірини Морозової.
- Уникайте засмаги, це може привести до підвищення глюкози у крові. Перебуваючи на осонні, користуйтеся сонцезахисним кремом, окулярами та капелюхом.
- Пийте багато води, щоб уникнути зневоднення. Носіть із собою пляшку води на прогулянки тощо. Фізичні вправи й активну діяльність найкраще проводити в ранні або більш пізні години дня, коли температура більш прохолодна і сонце не на піку.
- Часто перевіряйте рівень цукру у крові, оскільки він може коливатися.
- Пам’ятайте, різкі перепади температури можуть вплинути на ваші діабетичні ліки та прилади; інсулін може зіпсуватися, глюкометри і тест-смужки можуть бути пошкоджені. Використовуйте ізольовані сумки, захищені прохолодним пакетом, але уникайте заморожування.
- Носіть світлий одяг із тканин, які можуть «дихати».
У спеку також вживайте додаткових заходів:
- Уникайте вправ на відкритому повітрі, надайте перевагу закритому приміщенню з кондиціонованим повітрям. У літній період використовуйте вдома або у квартирі кондиціонер.
- Ніколи не ходіть босоніж по гарячій поверхні.
- Слідкуйте за ознаками можливого теплового удару, такими як запаморочення, слабкість, для деяких людей — надмірне потіння. Зверніться за медичною допомогою, якщо відчуваєте ці симптоми.
- Уникайте кофеїну або алкогольних напоїв, які можуть призвести до зневоднення.
Також ми розповідали про два симптоми діабету другого типу, які «видно по обличчю».