Лікар-кардіолог Наталія Іванюк жартує, що завдяки COVID-19 тепер усі знають про існування вітаміну D — мовляв, немає лиха без добра. Однак ще слід враховувати, що його дві основні форми не однаково корисні.
«Головна властивість вітаміну D — регулювання та засвоєння фосфору і кальцію. Це наші міцні кістки та зуби. Ключ до контролю рівня глюкози у крові (регулює і активізує підшлункову залозу, запускаючи процес вироблення інсуліну). Знижує тиск (нирки виділяють ренін — фермент, який впливає на кровоносні судини, а вітамін D3 здатний регулювати його концентрацію)», — пояснює Наталія Іванюк.
Лікар нагадує, що вітамін D має дві основні форми: вітамін D2 і вітамін D3. І вони відрізняються між собою.
Вітамін D2 (ергокальциферол) утворюється з ергостерину в клітинах рослин, дріжджах, деяких інших грибках і грибах під впливом ультрафіолетових променів. Надходить в організм тільки з їжею.
Вітамін D2:
Вітамін D3 (холекальциферол) у натуральному вигляді міститься в різних продуктах тваринного походження. Утворюється в шкірі під дією ультрафіолетових променів із 7-дегідрохолестерину.
Вітамін D3:
Кардіолог радить вживати корисніший для здоров’я вітамін D3.
«Його ми всі вже два роки п’ємо: хтось сам собі призначає, хтось усе ж із лікарем радиться. У будь-якому разі концентрація вітаміну D має бути в нормі!» — підкреслює Наталія Іванюк.
Ми вже розповідали про вітамін D: основні симптоми дефіциту.