У листопаді 2022 року англійка померла після косметичної операції у Туреччині. Тепер її коронер — так називають фахівців, які розслідують випадки смерті, — впевнена: люди недостатньо знають про небезпеку таких процедур, пише Sky News.
Про це розповідає «Дзеркало».
31-річна англійка Мелісса Керр приїхала до однієї з клінік Стамбула, щоби зробити операцію, яка називається «бразильська підтяжка сідниць». Її суть у тому, що жир забирається з інших частин тіла та вводиться в зону, яку пацієнт чи пацієнтка хоче підкоригувати. У випадку Керр введений жир потрапив їй у вену, а потім перемістився по кровотоку і заблокував легеневу артерію, що викликало смерть.
Коронер Жаклін Лейк, яка займається справою англійки, розповіла, що та «піклувалась про свою зовнішність» і десять років тому вже лягала під ніж, аби збільшити груди. Тоді все пройшло без ускладнень. Однак цього разу, як стало відомо в ході розслідування, Керр надали лише «обмежену інформацію про ризики та рівень смертності», пов'язані з обраною нею операцією.
Також у процесі слідства Лейк дізналася про «велику кількість смертей пацієнтів за аналогічних обставин». Тепер вона має намір написати звіт міністру охорони здоров'я Великої Британії Стівену Барклаю, щоб передати свою стурбованість операціями, на які їхні співвітчизники лягають за кордоном.
2018-го британська система охорони здоров'я оцінювала свої витрати на лікування від ускладнень після косметичних операцій у майже 35 млн євро за останні п'ять років. Якраз того ж року схожий, як у Керр, випадок стався з 29-річною Лією Кембридж: вона теж загинула від закупорювання судин жиром після «бразильської підтяжки сідниць». Операцію вона робила у турецькому Ізмірі.
На думку пластичного хірурга Саймона Уїті, якого попросили оцінити докази у справі Керр і підготувати звіт про розслідування, рівень смертності, пов'язаний з такою операцією, «ймовірно, буде більше одного випадку з 4000».
Туризм до Туреччини заради косметичних операцій дуже популярний у Великій Британії: місцевий Cosmopolitan нещодавно присвячував цій темі своє розслідування. Пацієнтки клінік зазначали, що іноді помічали щось недобре під час підготовки до операції: то лікар приділив їм недостатньо часу, то маніпуляції медиків просто здавались підозрілими. Також журналісти зазначили, що, незважаючи на смертельні випадки, люди стали охочіше йти на косметичні операції, бо соцмережі та знаменитості зробили їх нормальною, звичною практикою.
Водночас, офіційний турецький сайт, який розповідає про медичний туризм у країні, говорить вибирати виключно приватні клініки, які мають міжнародний сертифікат якості JCI.
Тимчасом у США косметологи почали вводити пацієнтам ін'єкції тканин людських трупів для продовження молодості.
Окрім того, хірург у США розробив пластичну операцію «під Барбі та Кена» — для дівчат на 20 тисяч доларів дорожче.