Вверх
Дать отзыв

30 % українців перебувають на межі енергетичної бідності, їм потрібно виділити енергоефективні лампи

Дослідження енергетичної бідності потребує ретельної роботи з даними і якісних гіпотез.

2 мин на прочтение10 Июня 2021, 11:22
30 % українців перебувають на межі енергетичної бідності, їм потрібно виділити енергоефективні лампи 30 % українців перебувають на межі енергетичної бідності, їм потрібно виділити енергоефективні лампи
Поделиться:

Посилаючись на дані Міненерго, колишній міністр із питань ЖКГ Олексій Кучеренко стверджує, що в Україні у 30 % населення місячне споживання електроенергії становить менш ніж 75 кВт/год. На думку політика, це означає, що люди перебувають на межі енергетичної бідності, особливо після скасування пільгових 100 кВт/год за ціною 90 коп.

«Перед яскравою феєрією «один мільярд дерев майбутнього» пропоную виділити соціально вразливим верствам населення прості енергоефективні електричні лампи сьогодення. Особливо актуальним це буде напередодні підняття тарифу на електроенергію для населення», — написав Олексій Кучеренко.

Однак співзасновник ГО Greencubator Андрій Зінченко наголошує: уявлення про те, що споживання менше 75 кВт/год на місяць автоматично значить енергетичну бідність — дуже механістичне та спрощене.

«Наприклад, люди, які працюють у офісах, а вдома де факто лише ночують, теж можуть споживати дуже мало, хоча й добре заробляють. Просто тому, що значна частина їхнього споживання переноситься на офіс.

Я теж споживаю менше 75 кВт/год на місяць. Іноді — навіть 60. Але ви ж розумієте, що комп'ютер, за яким я працюю, має потужність 120 Вт. Ще 25 Вт — монітор. Тобто навіть за 10 годин роботи я витрачаю 1,45 кВт/год електроенергії. За 22 робочих днів це буде 31,9 кВт/год. Ну, ще дві лампочки по 10 Вт, раз на тиждень — пилосос і щодня — чайник. Я прекрасно вкладаюся в 75. Мені просто більше не потрібно — такий у мене профіль споживання. Тому не можна автоматично робити висновки про те, що всі, хто споживають менше 75 кВт/год електроенергії на місяць, є енергетично бідними.

Цілком можуть бути енергетично бідними люди, як споживають більше за мене — наприклад, незаможна родина з електробойлером і двома дітьми.

Дослідження енергетичної бідності потребує ретельної роботи з даними та якісних гіпотез», — сказав Андрій Зінченко у своєму коментарі  GreenPost.

Також ми розповідали, що на Черкащині запрацювала сонячна електростанція, яка живитиме понад 11 000 домогосподарств.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.