Догори
Дати відгук

На Черкащині запрацювала сонячна електростанція, яка живитиме понад 11 000 домогосподарств

СЕС вироблятиме близько 37 ГВт*год. електроенергії на рік.

2 хв на прочитання10 Червня 2021, 09:12
На Черкащині запрацювала сонячна електростанція, яка живитиме понад 11 000 домогосподарств На Черкащині запрацювала сонячна електростанція, яка живитиме понад 11 000 домогосподарств
Поділитись:

Якщо на Запоріжжі запустили вітрову станцію, яка забезпечить електроенергією 170 тис. домогосподарств, то в центрі України встановили і ввели в експлуатацію  сонячну електростанцію потужністю 25 МВт.

Проект запустили  у Кам'янці (Черкаська область) і  реалізувало його  ТОВ «Чиста енергія — 2011» (Scatec Ukraine), передає Енергореформа

Наразі ПАТ «Черкасиобленерго» приєднало СЕС до своїх електромереж.

«Як оператори системи розподілу ми гарантуємо безперешкодну передачу електроенергії сонячної станції в енергосистему України нашому норвезькому інвестору, який найближчим часом запустить наступну СЕС на території області, — сказав на церемонії відкриття станції 4 червня голова правління компанії Олег Самчук.Запуску СЕС Scatec Ukraine передувало розширення оператором системи розподілу (ОСР) трансформаторної потужності, що збільшує потенціал економічного розвитку Кам'янки та Кам'янського району».

Очікується, що СЕС вироблятиме приблизно 37 ГВт*год. електроенергії на рік, забезпечуючи ресурсом понад 11 000 домогосподарств.

В ході реалізації проекту «Черкасиобленерго» виконало технічну реконструкцію підстанції (ПС) 150/35/10 кВ «Кам'янка» за кошти «Чиста енергія — 2011» в обсязі 68 млн грн як плату за приєднання до електромереж. За даними компанії кошти з тарифу на розподіл електроенергії оператором не використовувалися.

Своєю чергою, Scatec Ukraine в межах проекту побудувала дві повітрянокабельні лінії 35 кВ від підстанції «Кам'янка» до однойменної СЕС протяжністю 2 км.

Проєкт спорудження СЕС у Кам'янці вартістю 30,5 млн євро стартував у грудні 2018 року після підписання норвезьким інвестором кредитної угоди з ЄБРР.

До слова, на Миколаївщині побудують вітроелектростанцію за 18 млрд гривень.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго