Вверх
Дать отзыв
  • Главная
  • Блоги
  • Червоний рівень небезпеки. Зміни клімату не оминуть і Україну

Червоний рівень небезпеки. Зміни клімату не оминуть і Україну

2 мин на прочтение13 Августа 2021, 18:07 3686
Поделиться:

«ЧЕРВОНИЙ РІВЕНЬ НЕБЕЗПЕКИ» - саме так оцінила ситуацію щодо клімату на планеті Міжурядова група експертів зі зміни клімату (IPCC) у своєму Шостому звіті, який вийшов на цьому тижні.

Ті природні катаклізми, які ми спостерігаємо сьогодні по всій планеті - пожежі, буревії, повені, посухи, на жаль ставатимуть все частішими та інтенсивнішими.

Сотні вчених з усього світу, автори Звіту, вкотре звертають увагу на необхідність рішучих дій у боротьбі зі змінами клімату, адже, за їхніми підрахунками, саме діяльність людини призвела до збільшення середньої температури повітря з кінця 19 сторіччя до 2010-2019 рр майже на 1,1 ºC.

За останні 50 років температура росла швидше, ніж за будь-який з 50-річних періодів за останні 2000 років (!), а десятиріччя 2010-2019 стало найжаркішим за попередні 125 тисяч років!

Уже за наступні 20 років, на думку вчених, ми досягнемо таких показників середньої температури повітря на Землі (1,5-2 ºC), яких усіма силами мали стримувати, відповідно до домовленостей в Парижі в 2015 році (Паризька угода).

На жаль, всі ті негативні наслідки зміни клімату, які описані в Звіті, не оминуть і Україну. Ми вже зараз це відчуваємо! І повинні з усією серйозністю відноситися до своїх подальших дій.

Я щиро радію амбітним цілям України по скороченню викидів парникових газів, оголошеним нещодавно. Водночас переконаний, що будь-які амбіції мають бути підкріплені конкретними діями. На сьогодні значно більших зусиль потребує реформа енергетичної галузі, пошук рішень щодо декарбонізації економіки, робота над впровадженням інструментів регулювання викидів вуглецю.

І на що хотів би звернути особливу увагу, враховуючи висновки Звіту, так це на адаптацію до зміни клімату. І тут маю відзначити особливу роль міст та громад, які мають стати основою цього процесу. Колись в 2016 році, затверджуючи Концепцію реалізації державної політики з питань зміни клімату, ми визначили, що формування адаптаційної політики має відбуватися за принципом від місцевого (регіонального) до національного рівня, приділяючи пріоритетну увагу діям тих громад і секторів економіки, які є найбільш вразливими до впливів зміни клімату. І все ж таки хочеться найближчим часом побачити Національну стратегію з адаптації до зміни клімату, яка мала б бути прийнята ще в кінці 2020 року.

Больше из GreenPost
Фото: Телеграмм-канал «Садовник»
Туя западная Даника – одно из самых популярных хвойных растений в ландшафтном дизайне (ФОТО)
1 мин на прочтение20 Апреля 2024
Фото: Телеграмм-канал «Садовник»
Можно ли мульчировать растения опилками: вот что советуют опытные садоводы (ФОТО)
1 мин на прочтение2 часа назад
Пасха выходные где провести время и устроить пикник в Киеве
Весна набирает обороты, впереди Пасха: топ пять хороших мест для весеннего пикника в Киеве
4 мин на прочтение3 часа назад
Затоплены автомобильные дороги в Петропавловске, Казахстан, 13 апреля 2024 года. Фото: Reuters
Самая стихийная беда за 80 лет: в Казахстане масштабные паводки — вот как выглядит один из самых пострадавших городов
2 мин на прочтение4 часа назад
В Нобельском нацпарке в Ровенской области создадут мониторинговую систему для сохранения природы
1 мин на прочтение5 часов назад
Дофаминовый гардероб: как поднять настроение с помощью одежды
5 мин на прочтение5 часов назад
Злость во время бега: почему спорт может иметь негативный психологический эффект
2 мин на прочтение6 часов назад
Этот фрукт снижает сахар в крови и "расщепляет" холестерин: можно есть почти всем
1 мин на прочтение6 часов назад