Кардіометаболічний ризик – це ризик розвитку серцево-судинних захворювань, діабету або інсульту, які є основними причинами смертності в усьому світі. Вчені вирішили з’ясувати, як низькокалорійний журавлинний сік може вплинути на зниження кардіометаболічного ризику.
Дослідження опубліковане на сайті Національного центру біотехнологічної інформації США (National Center for Biotechnological Information, NCBI). 30 жінок і 26 чоловіків, середній вік яких становив 50 років, вісім тижнів приймали журавлинний сік або напій-плацебо.
В результаті рівень тригліцеридів в сироватці натщесерце у учасників був нижче після вживання журавлинного соку. Також дослідження показало, що сік знижує діастолічний артеріальний тиск у порівнянні з напоєм-плацебо. Рівень глюкози (цукру) в плазмі натщесерце був також нижче.
Читайте також: 102-річна жінка розповіла, як прожила стільки років
“Журавлинний сік може поліпшити кілька факторів ризику серцево – судинних захворювань у дорослих, включаючи циркулюючі Тригліцериди, глюкозу, інсулінорезистентність і діастолічний артеріальний тиск”, – вважають автори дослідження.
Фахівці Американської кардіологічної асоціації (American Heart Association) також нагадали про інші переваги журавлини для здоров’я: