- Головна
- Новини
- Енерго
- Зелена енергетика
- Зниження "зелених" тарифів — зменшення податків до держбюджету — експерт
Зниження "зелених" тарифів — зменшення податків до держбюджету — експерт
Про це розповів співзасновник Української асоціації відновлюваної енергетики Ігор Тинний
Бізнесмен та співзасновник Української асоціації відновлюваної енергетики Ігор Тинний розповів про доцільність високих "зелених" тарифів та роз'яснив, чому вони вищі ніж в ЄС. Про це повідомляє Бізнес Цензор.
"Держава хоче порізати тарифи, самому ж державі стане боком. Очевидно, що якщо ви знизите на 15-20% дохід "зелених", їх прибуток знизиться наполовину. Менше буде заплачено податків до бюджету галуззю, яка з бюджету ні копійки не бере. У минулому році "зелені" заплатили в бюджет 6,2 млрд грн податку на прибуток при загальному валовому доході галузі у 28 млрд грн. Зелена енергетика — єдина галузь, чесно яка сплачує всі податки. Зелений" тариф, по суті, — це система непрямого оподаткування. При цьому, нормальна держава здорожує те, що шкідливо — сигарети, алкоголь, вугільні ТЕС — і підтримує те, що менш шкідливо", - заявив бізнесмен.
На його думку, побутові споживачі не оплачують навіть собівартість постачання електроенергії. Крім того, якщо прибутковість "зеленого" бізнесу буде зашкалювати, її обріже влада.
"Подивіться, 6 років тому сонячний тариф був 40 євроцентів за кВт * год, а галузь закрита під одного Клюєва. Тепер є тисячі інвесторів й тариф 11 євроцентів. Тарифи для вітру 1 гідро також знижені. З 2020 роки для будівництва нових об'єктів обов'язково потрібні аукціони (для ВЕС потужністю понад 5 МВт і СЕС більше 1 МВт - БЦ). Всі позитивні кроки були зроблені за попередні роки. І без участі нинішньої влади. Уряд щосили пручається введенню аукціонів. Тому що будь-який аукціон, який буде проведено зараз, не дасть ніякої низьку ціну. Критикани від влади змушені будуть визнати, що в Україні надвисокі ризики ведення бізнесу і казка про "найвищі у світі тарифи ВДЕ" розсіється як дим", - розповів Тинний.
До того ж, бізнесмен роз'яснив, різницю у розмірі в "зелених" тарифах в Україні та ЄС.
"Перше. Це тривалість стабільної роботи системи. Чим довше система буде розвиватися, тим дешевше будуть тарифи. Друге. Це ступінь локалізації будівництва об'єктів. З кожним новим об'єктом ступінь локалізації зростає. Третє. Ціна залежить від зрілості технологій. В сонце й вітер йде здешевлення технологій. Але фактор вартості та доступності капіталу — він найважливіший", - сказав бізнесмен.
За словами Тинного, в ЄС капітал доступніший та дешевший.
Нагадуємо, на ProZorro з'являться тендери на участь в "зелених аукціонах".
Крім того, держава знову зменшила "зелені" тарифи.