Французькі вчені (Лікарняний центр Тулузького університету) досліджували зморшки на чолі як маркер тривалості людського життя, запросивши для участі в експерименті 3200 осіб віком від 32 до 62 років. За учасниками велося спостереження, загалом воно тривало 20 років. За цей час померли 233 особи.
Фахівців цікавило, як корелює факт появи зморшок на чолі, їх кількість та глибина з ймовірністю прожити довго чи, навпаки, піти з життя передчасно. Учасникам надавали бали: нульовий бал означав відсутність зморшок, три бали – багато глибоких зморшок.
Аналізуючи дані, зібрані в ході спостережень, дослідники зробили висновок, що схильність людей ранньої смерті певним чином співвідноситься з зморшками на чолі: чим їх більше і чим вони глибші, - тим вищий ризик того, що життя виявиться не дуже довгим. Наприклад, з'ясувалося, що люди, які набрали від двох до трьох балів, ризик ранньої смерті майже в 10 разів вищий, ніж у людей з нульовим балом. Ці результати отримали після внесення поправок на вік, стать, освіту, куріння, артеріальний тиск, частоту серцевих скорочень, діабет та рівень ліпідів у крові.
Фахівці уточнюють, що глибокі та численні зморшки часто означають схильність людей до серцево-судинних захворювань. На їхню думку, саме цим може пояснюватися зв'язок між наявністю зморшок та смертністю. Знахідка французьких учених доповнює серію досліджень, присвячених вивченню зовнішніх ознак старіння, що передвіщають серцево-судинні захворювання.