У найближчі десятиліття зростання середньої глобальної температури та посухи у деяких регіонах Землі можуть серйозно позначитися на різноманіття бджіл. Бджоли мають важливе значення у нашому житті, оскільки вони є ключовими запилювачами, впливаючи безпосередньо на врожай сільськогосподарських культур у всьому світі.
Однак дослідження показують, що бджоли дуже чутливі до раптових змін клімату. У посушливих регіонах до 2100 року може спостерігатися зменшення видового розмаїття бджіл на 46%, оскільки вони неадаптовані до інтенсивного потепління та тривалих посух. Проте чисельність деяких видів бджіл, які стійкі до посух, може зростати. Це може зберегти загальну чисельність запилювачів, але призведе до скорочення їхньої різноманітності та ефективності запилення. Результати досліджень бджіл у Нью-Мексико були опубліковані у журналі "Nature", пише meteoprog.com.
Близько 90% дикорослих рослин та понад 75% сільськогосподарських культур, які запилюються комахами, залежать від бджіл. Останнім часом популяції бджіл стикаються з загрозами, такими як надмірне використання пестицидів, забруднення навколишнього середовища та втрата місць існування через нестабільне землекористування. Крім того, зміна клімату також може становити загрозу для бджіл, хоча цей аспект досліджено менше, ніж інші.
Більше новин читайте на GreenPost.