Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Жителі Кам’янського ніяк не можуть добитися від Міненерго точної адреси громадських слухань

Жителі Кам’янського ніяк не можуть добитися від Міненерго точної адреси громадських слухань

3 хв на прочитання22 Січня 2020, 19:28
Поділитись:

22.01.2020

Міністра Олексія Оржеля просять розібратися з ймовірною корупцією у Міненерго. Йдеться про  порушення з боку чиновників  процедури оцінки впливу на довкілля, яку із 2018 року зобов’язані проходити суб’єкти господарювання, що підпадають під норму закону (із 2018 року процедура ОВД замінила екологічну експертизу – Ред.). 

Так, депутат Кам’янської міськради Андрій Іванченко на своїй
сторінці у Facebook звернувся до очільника
Міненерго Олексія Оржеля втрутитися та розібратися у процесах, які відбуваються
у новоствореному відомстві.

«Не компетентність та порушення процедур в Міністерстві енергетики та захисту довкілля в питаннях процедур оцінки впливу на довкілля (ОВД)… Міністерство діє не в інтересах відкритості і прозорості в питаннях екології. На сайті ОВД зникають опубліковані документи. Прошу Олексія Оржеля та Міністерство енергетики та захисту довкілля України дослідити ситуацію на корупційні ризики в цій ситуації», - написав він.

Депутат наводить приклад із Кам’янського, де громадяни не
мають права висловити свої претензії та зауваження до роботи підприємства, як
це  передбачено Законом «Про оцінку
впливу на довкілля».

«Підприємство ТОВ "Рокобан" планує свою діяльність на території Кам’янське. Мешканці мають право та наміри висловити свої зауваження на слуханнях… Але Зник пункт 2 Звіт ОВД на підставі якого робилися зауваження громадськості, зник пункт 3 про проведення громадських слухань в ДК Хімік», - пояснює місцевий депутат.

Натомість, за його словами, Міністерство двічі встигло
опублікувати повідомлення про слухання в готелі «Родина» п.4 та п.5. У свою
чергу Андрій Іванченко володіє інформацією, що громадські слухання
відбуватимуться взагалі за іншою адресою.

«В місті ширяться чутки що слухання відбудуться за іншою адресою в Европейському ресторані. Телефонною розмовою після майже двохгодинної перевірки мені не підтвердили в міністерстві про громадські слухання в Европейському ресторані. Схоже на те, що департамент екології міста збирає громадськість на слухання на підставі чуток, бо в ЗМІ написано, що навіть вони не мають офіційного підтвердження про зміну адреси слухань», - пояснює депутат.

ДОВІДКА: Україна запровадила нову систему ОВД замість
застарілої екологічної експертизи, виконавши таким чином частину  своїх зобов’язань щодо реформування
екологічної політики перед  Європейським
Союзом. Процедура оцінки впливу на довкілля проходить в декілька етапів.

Суб’єкт господарювання:

  • має визначити необхідність проведення оцінки впливу на довкілля планової діяльності згідно переліку видів діяльності, що підлягають обов’язковому її проведенню.
  • публікує повідомлення про планову діяльність в Єдиному реєстрі з оцінки впливу (паралельно надсилає повідомлення на паперових носіях до центрального органу (Міністерство екології та природних ресурсів України) або уповноваженого територіального органу та вказує присвоєний номер з Єдиного реєстру ОВД.
  • протягом трьох днів з моменту подання документів в Єдиний реєстр ОВД, суб’єкт господарювання також  має опублікувати повідомлення про планову діяльність в друкованих засобах масової інформації.
  • громадськість має право протягом 20 днів з моменту публікації повідомлення про планову діяльність в реєстрі ОВД висловити свої зауваження та пропозиції. Зібрані зауваження/пропозиції також публікуються в реєстрі.

Загалом у Єдиному реєстрі ОВД, куди бізнес та державні
структури надсилають свої документи, розпочато близько 2000 тисяч справ.

Водночас із усіх регіонів надходять системні скарги на порушення законодавства співробітниками новоствореного Міненерго під час проведення відомством цієї процедури.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.