«Жителі Донбасу» були російськими акторами, і їхні інтерв'ю знімали в багато дублів — колишній пригожинський «троль»
У вихідних файлах інтерв'ю він часто чув закадрові інструкції для героїв репортажів із Донбасу.
Через тиждень після невдалого заколоту голови ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина закрився один із його петербурзьких активів — медіахолдинг «Патріот». Почали з’являтись інтерв’ю зі співробітниками пригожинських ЗМІ, які раніше не могли говорити про стан справ у редакціях через підписання паперу про нерозголошення відомостей.
Зокрема колишній співробітник розігнаного пригожинського медіа «РІА ФАН» зізнався російським журналістам, що практично всі потерпілі «жителі Донбасу» були російськими акторами, а зйомки з їхніми інтерв'ю проходили в багато дублів.
За його словами, у вихідних файлах інтерв'ю він часто чув закадрові інструкції для героїв репортажів із Донбасу.
«Більшість людей, які в таких сюжетах поставали «жертвами» ЗСУ, були підставними, найнятими людьми. Ці персонажі повторювали собі заздалегідь завчені репліки, «тиснули сльозу». З ними також розмовляв оператор за кадром, інструктував їх говорити «повільніше» чи «ось цей момент ще раз вимовити», — розповідає колишній співробітник РІА «ФАН».
Медіагрупу «Патріот» заснували у 2019 році, до неї увійшли видання вже відомої на той момент «фабрики тролів» — вона з'явилася у 2013 році, її звинувачували у пропаганді, дезінформації, а у 2018 році — у втручанні у вибори США. Євген Пригожин фінансував «тролів» і очолював опікунську раду «Патріота» з кінця 2019 року до кінця травня 2023-го, через активну участь у війні він перейшов на посаду заступника.
Незважаючи на те, що сама «фабрика тролів» Пригожина включала близько 400 компаній, в управлінні «Патріота» офіційно знаходилося всього 11 ЗМІ.
Також ми писали про повстання ботів: тролі Пригожина розпочали боротьбу зі своїм творцем.