Журналістам присудили антипремії за екологічні фейки
Антинагороди отримали фейковий сюжет про небезпеку вовків та матеріали, які популяризували жорстокі методи мисливства.
Київський еколого-культурний центр оприлюднив трійку матеріалів журналістів, яки минулого року виявилися найнепрофесійнішими та розповсюдили екологічні фейки. Про це КЕКЦ повідомив у Facebook.
Зокрема, "відзначили" автора Василя Новицького за публікацію матеріалів, які популяризували негуманні методи в мисливстві та жорстоке поводження з дикими тваринами.
В антиномінації "Редакція ЗМІ" екологів вразила Телевізійна служба новин, яка у грудні 2020 року випустила в ефір матеріал "Вовки атакують". Зоозахисники та спеціалісти, які досліджують життя й звички цих хижих ссавців, кажуть, що факти були перекручені. За допомогою емоційної лексики та картинок сюжет сформував неприязнь до вовків, страх і хибні уявлення про їх поведінку та роль у природі.
А своєрідне гран-прі за версією КЕКЦ отримала редакція видання "Лісовий і мисливський журнал", співробітники якого на сторінках журналу розпалювали ворожнечу до зоозахисників.
У дописі іронічно зауважили, що усі "переможці" мали б отримати відзнаку "Гниле перо", видруковану на туалетному папері.
Як ми писали раніше, шкуродерний “проєкт Литвиненка” хочуть узаконити під обгорткою Концепції розвитку мисливства. У екологів та податківців до цього документу купа питань, але на офіційних ресурсах уже опублікували проєкт його схвалення Кабміном за підписом Дениса Шмигаля.