Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Шкуродерний “проєкт Литвиненка” хочуть узаконити під обгорткою Концепції розвитку мисливства

Шкуродерний “проєкт Литвиненка” хочуть узаконити під обгорткою Концепції розвитку мисливства

У екологів та податківців до цього документу купа питань, але на офіційних ресурсах уже опублікували проєкт його схвалення Кабміном за підписом Дениса Шмигаля

6 хв на прочитання21 Грудня 2020, 17:19
Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поділитись:

Урядовці на чолі із прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем зібралися схвалити та втілити в життя Концепцію розвитку мисливського господарства в Україні на період 2021-2025 роки, яку у всьому цивілізованому світі назвали б лобіюванням інтересів шкурників. 

Адже йдеться в ній про популяризацію мисливства, в тому числі й серед дітей  і підлітків й так зване “вольєрне полювання”, яке робить диких тварин живими мішенями для людей зі зброєю та не дає їм шансів на порятунок. 

Чим саме небезпечна Концепція й чому вона фактично дублює шкуродерський законопроєкт нардепа Сергія Литвиненка, розбирався  GreenPost

З чого все почалося 

10 грудня на офіційному сайті Державного агентства лісових ресурсів України з'явився Проєкт розпорядження Кабміну за підписом Дениса Шмигаля  “Про схвалення Концепції розвитку мисливського господарства в Україні на період 2021-2025 роки”. Згідно з ним, Концепцію визнають робочою та доручають Міндовкілля розробити заходи щодо її втілення в життя.

Екологи, зоозахисники та екоактивісти ознайомилися із текстом документу й вжахнулися. За їх словами, Концепція реанімує законопроєкт 3200-1 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення законодавства у сфері мисливського господарства та полювання, а також боротьби з браконьєрством)”, автором якого є народний депутат Сергій Литвиненко.

Закон Литвиненка, або Індульгенція на вбивство

17 березня 2020 року ВРУ одержала законопроєкт 3200-1 “Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення законодавства у сфері мисливського господарства та полювання, а також боротьби з браконьєрством)” за авторством нардепа від “Слуги народу” Сергія Литвиненка.

Литвиненко пропонував дозволити полювання  в природо-заповідному фонді, узаконити вольєрне полювання, яке обмежує конституційні права українців та, фактично, дає карт-бланш на жорстоке поводження з тваринами, дозволити передачу мисливської зброї третім особам та пропагувати відстріл тварин у закладах освіти - дитячих садках та школах. 

Проєкт розкритикували екологи та зоозахисники. За їх словами, він узаконював жорстоке поводження з дикими тваринами й прирікав їх на болісну смерть.  Документ також отримав негативну юридичну оцінку, як такий, що суперечить ряду ЗУ та підзаконних актів й порушує права та свободи громадян. 

Зрештою, 20 травня 2020 року Комітет з питань екологічної політики ВРУ на своєму засіданні відхилив цей документ. Однак, на офіційному сайті ВРУ й досі значиться, що законопроєкт очікує розгляду та 16 червня був включений до порядку денного. 

Наша пісня гарна, нова 

І ось, щойно пішов на спад резонанс навколо законопроєкту Литвиненка, як Держлісагентство, вочевидь, задалося метою таки “продати” його нам із вами, але вже у новій “обгортці”, як Концепцію розвитку мисливського господарства.

“В чотирирічній Концепції проголошується утворення феодальних лісів (огородження ділянок для вольєрів і закритих для звичайних громадян, а зараз вже 80% лісів під мисливськими господарствами), масова пропаганда полювання - фактично жорстоке поводження з дикими тваринами, продовження притравки”, - скаржаться екоактивісти ГО “Зелена Сила -Green Power”

Що ж не так із Концепцією розвитку мисливства?

По-перше, у документі знову йдеться про вольєрне полювання. Це означає, що на території лісів огородять спеціальні ділянки, площею понад 100 га, на яких можна буде відстрілювати диких звірів. Оскільки мисливські угіддя часто використовують і для іншої господарської діяльності - як то випасу худоби чи діяльності лісівників - це обмежить доступ деяких категорій населення до лісових угідь. Мало того, лісівники, пастухи чи просто збирачі грибів та ягід можуть отримати смертельні поранення, випадково потрапивши на таку “територію”. До того ж вольєрне полювання матиме обмеження в часі та не буде лімітованим. Себто, йдеться вже не про продаж права на мисливство, а про конкретний продаж тварин на відстріл як мисливського трофея. Крім цього. екологи зауважують, що наявність відокремленої території в лісі завдасть непоправної шкоди екосистемі.

По-друге, Концепція популяризує й пропагує полювання, яке, начеб то, на думку авторів “виховує в людях активну життєву позицію, патріотизм, відповідальність і самодисципліну”. Це суперечить статті 6 Закону “Про захист тварин від жорстокого поводження” щодо виховання гуманного ставлення до тварин.

По-третє, створення Українського Державного фонду для підтримки мисливського господарства не передбачено Бюджетним Кодексом. Своєю чергою, внесення змін до Бюджетного Кодексу України або внесення і розробка спеціального Закону України про створення Українського державного фонду в проєкті Концепції не передбачено. 

“Замість того, щоб вивести з тіні цей прибутковий мисливський бізнес, в Концепції пропонується створення якогось Українського державного фонду, забувши про те, що українці витрачають більше 440 мільйонів гривень на утримання мисливського господарства. На наш погляд при такій катастрофічній ситуації в країні, коли немає грошей на медицину, освіту, пенсії, субсидії, фінансувати чиєсь жорстоке хобі - це просто злочин проти 40 мільйонів  громадян”, - пояснюють свою позицію екоактивісти ГО “Зелена Сила”. 

Також до майбутнього Держфонду для підтримки мисливського господарства є питання у податківців. Адже його поповнення коштом коштів виробників мисливської зброї та торговельних організацій, які реалізують таку зброю порушує норми податкового Кодексу України.

По-четверте, у тексті Концепції чітко не прописані способи підготовки собак мисливських порід, ловчих птахів до полювання. Екоактивісти турбуються, що для нацьковування собак можуть використовувати живих тварин, як на сумнозвісних притравочних станціях. 

З вимогою переглянути редакцію Концепції до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України й Кабінету Міністрів України звернулася керівниця ГО "Зелена Сила" Андріана Байло

Також зоозахисники громадської організації просять проявити активну позицію експертів та просто небайдужих українців і надіслати до Уряду та Міндовкілля свої аргументи стосовно того, того, чому проєкт Концепції не може бути затверджений  у такому вигляді, в якому він існує зараз.

Як писав GreenPost раніше, у той час, як народні депутати й чиновники із Міндовкілля піаряться на екологічній проблематиці й заявляють про недопустимість жорсткого поводження з тваринами, в Україні продовжують діяти цькувальні станції, які забирають сотні життів тварин. А днями профільне міністерство навіть збиралося ці катівні узаконити. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Котика, який "вступив" у ТРО,  впізнала власниця у соцмережах(ВІДЕО)
1 хв на прочитанняВчора
Міндовкілля не може визначитися із ступенем забруднення моря, Маріуполь заблокований
2 хв на прочитанняВчора
У Європі фіксують спалах віспи мавп: хвороба передається статевим шляхом?
1 хв на прочитанняВчора
Народжені у вишиванках: МОЗ разом із партнерами одягнули уже 500 малюків із прифронтових зон у вишиті сорочки(ФОТО)
1 хв на прочитанняВчора
Держекоінспекція підрахувала суму збитків після обстрілу сховища аміаку у Сумах
1 хв на прочитанняВчора
На Черкащині місцеві «ділки» намагалися продати гуманітарну на мільйони гривень
1 хв на прочитанняВчора
Активісти рятують коней після "руського міра": стайня згоріла, врятувалися лише 12 тварин
1 хв на прочитанняВчора
Забудова заповідної Боржави вітряками є абсурдом — ексміністр про рішення суду
3 хв на прочитанняВчора