На думку експертів, причина затоплення 29 червня після короткої сильної зливи вулиць Маріуполя — не лише застаріла система зливової каналізації.
Дописувачі соцмереж зауважують, що зливову каналізацію треба будувати якісно та просто чистити вчасно.
«Причина перш за все — зливова каналізація. І хаотична забудова, як у тому ж Києві. А якщо зливова каналізація не впорається все одно, треба застосовувати пожежні помпи та відкачувати воду», — зазначає Олена Вакула.
Згадали й досвід європейських міст, який треба вже давно застосовувати й Україні.
«У Берліні вважають марним покладатися тільки на зливну каналізацію. Щоб знизити екстремальне навантаження на неї, там наразі практикують концепцію міста-губки: багато зелених насаджень (і на дахах), висока трава та кущі (а не стрижені газони), ставки та майданчики подвійного призначення (дитячі, газони), що перетворюються на калюжі (приймають зайву воду під час злив). По суті, це той самий принцип, що виконують ліси в Карпатах та природні заплави», — розповідає Микола Скоробогатько.
Згадали і про загальновідомі кліматичні змінини.
«Мала кількість зелених зон із трав’яним покривом. Заасфальтовано, забетоновано забагато, плюс зміна клімату. Дощі йдуть рідше, але сильніші, зливові. Пора на це зважати владі та громадянам, містобудівельникам і місцевим громадам», — уточнює голова «Екологія-Право-Людина» Олена Кравченко.
Як ми вже повідомляли, основні причини катастрофічних паводків у Карпатах — забудова та знищення річкових долин, хижацький видобуток піску та гравію і безграмотні рубки лісу.