Земельної реформи не буде – Милованов

2 хв на прочитання27 Березня 2020, 12:05
pixabay

Запропоноване урядом скорочення видатків передбачає зменшення підтримки сільгоспвиробникам

Скорочення видатків у зв’язку із кризою унеможливлює проведення земельної реформи. Про екс-міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов написав у Facebook.


Тимофій Милованов у Facebook

"Сьогодні кілька джерел опублікували пропозиції до змін державних видатків. В результаті таких змін земельної реформи більше не буде. А якщо буде, то не для людей і маленьких фермерів, а для великих компаній у кого є гроші під час кризи", - написав політик.

За його словами, пропозиції щодо зменшення видатків скасовують відшкодування відсотків на земельні кредити та фінансування фонду гарантування таких кредитів.

"Це означає, що фінансової підтримки для малих фермерів під час запуску ринку землі (якщо він взагалі тепер станеться) більше не буде. І знов виграють ті, у кого кращі зв’язки та більше грошей. А розвиток села відкладається на потім", - зазначив Милованов.

Серед іншого, повністю скасовуються підтримка сільгоспвиробників, видатки на торгові представництва за кордоном і просування експорту, профілактику захворювань тварин.

"Обнуляються видатки на інвентаризацію землі (це взагалі одна з передумов запуску ринку землі і боротьби з корупцією в агро)…І нарешті скасовується фінансування Фонду національного багатства який мав налагодити контроль за державними підприємствами, які не будуть приватизовуватися. Тобто, корупція в цих підприємствах буде продовжуватись", - резюмував економіст.

Нагадаємо, уряд направив до Верховної Ради пропозиції щодо змін видаткової частини Держбюджету-2020, які, зокрема, містять скорочення видатків на проведення земельної реформи та скасування підтримки сільгоспвиробників у розмірі 4 млрд гривень.

Про скасування підтримки повідомляв народний депутат Олексій Гончаренко. За його словами Міністерство розвитку економіки торгівлі та сільського господарства України планують урізати на 5,7 млрд грн: з 17 949 111, 4 тис. грн до 12 248 062,0 тис. грн. Фінансову підтримку сільгосптоваровиробників на 4 млрд грн планують урізати взагалі.

Відомо, протягом останнього часу влада традиційно демонструвала усіляку підтримку агропромисловому комплесу. Так, аграріям обіцяли компенсувати частину вартості сільгосптехнікидумали над тим, як здешевити для них банківські кредити, а після появи коронавірусу обіцяли звільнити агровиробників від податку на землю.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: