Через критичну ситуацію з електропостачанням багато українців були змушені купити генератори. Однак дуже швидко з’явилась інформація про те, що на право зберігання пального потрібна спеціальна ліцензія, відсутність якої може стати причиною для стягнення серйозного штрафу. Чи так це?
Ось про що йдеться в роз’ясненні Державної податкової служби України
Відповідно до ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва й обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» зберігання пального здійснюється суб’єктами господарювання (зокрема іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності за наявності ліцензії.
Ці суб’єкти господарювання отримують ліцензії на зберігання пального на кожне місце зберігання пального.
Такі ліцензії видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем розташування місць зберігання пального терміном на п’ять років.
Можна зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального чи місцях оптової торгівлі пальним або місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії.
Ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовуються:
Без ліцензії можна зберігати пальне у споживчій тарі до 5 л.
Якщо йдеться про зберігання пального, яке не реалізовується іншим особам і використовується виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки, потрібно просто подати заяву, в якій зазначити про використання пального для потреб власного споживання чи переробки, загальну місткість резервуарів та ємностей, що використовуються для зберігання пального, та їхнє фактичне місцезнаходження.
Тимчасом очільник Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев запевнив, що жодного штрафу на суб’єктів господарювання (звісно, крім АЗС, НПЗ й оптовиків) у період зими накладено не буде.
Нардеп заявив, що навіть зараз зберігання пального не суб’єктами господарювання не тягне відповідальності. Також він анонсував внесення відповідних змін до законодавства та пообіцяв, що перевірок не буде ані до, ані після змін.
Також ми розповідали про штрафи за генератори: за що українцям загрожують великі грошові стягнення.