Догори
Дати відгук

Штрафи за генератори: за що українцям загрожують великі грошові стягнення

Далеко не всі знають, що на зберігання пального для генератора потрібно отримати відповідну ліцензію.

2 хв на прочитання05 Грудня 2022, 14:17
Поділитись:

Криза в енергетичній системі України змушує українців шукати альтернативні джерела електроенергії. Багато громадян вдалися до закупівлі генераторів.

Однак не всі знають, що є певні правила експлуатації цих приладів, які не можна порушувати. А штрафи за генератори можуть сягати 500 тис. грн.

Про причини штрафних стягнень та про винятки з цих правил розповіло видання «Антикор».

Далеко не всі знають, що на зберігання пального для генератора потрібно отримати відповідну ліцензію, а експлуатація цих приладів на підприємствах вимагає оформлення спеціальної документації. За порушення цих правил передбачено колосальні фінансові стягнення. Штрафи за генератори можуть сягати 500 тис. грн.

За відсутність у підприємця ліцензії на зберігання палива для генератора може бути призначено штраф у розмірі 500 тис. грн. Але згідно зі ст.15 Закону № 481 є кілька винятків.

Винятками є підприємства та організації, що повністю забезпечуються з державного чи місцевого бюджету. Також цей виняток поширюється на підприємства й організації системи державного резерву. Не можуть бути оштрафовані й підприємства, що займаються газо- та нафтовидобуванням і зберігають паливо для власних потреб.

Також слід нагадати, що генератори не можна встановлювати всередині приміщення або на балконі. Цей пристрій потребує встановлення зовні приміщення. Відстань від генератора до приміщення має бути від 6 м. А зберігати запаси палива слід з відривом щонайменше 10 метрів від генератора. Крім того, забороняється підключати електрогенеруючий пристрій до електричної мережі. Експлуатований генератор має бути сертифікований в Україні.

Також ми розповідали про те, яким буде Київ в умовах блекаутів — без опалення, на генераторах і буржуйках, із дерев’яними туалетами у дворах.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго