Побільшало дітей, у яких є нічне нетримання сечі - лікувати чи чекати, поки само не минеться. Поради дитячого уролога

2 хв на прочитання01 Березня 2024, 18:00

Надмірне захоплення гаджетами, особливо перед сном, також може бути причиною енурезу.

Батьки кажуть, що нині суттєво побільшало дітей, у яких є нічне нетримання сечі. І пов’язують це зі стресами, переживаннями, тривогами, зміною місця проживання, школи тощо, які провокують енурез.

Як допомогти таким дітям розповів дитячий уролог Центру дитячої медицини (лікарня «Охматдит») Ігор Гримак.

Що таке енурез?

 Запідозрити енурез можна тоді, коли у дітей, яким більше 5 років, є нічне нетримання сечі 2-3 рази на тиждень впродовж щонайменше трьох місяців, каже Ігор Гримак. Тоді обов’язково слід звернутися до лікаря, аби з’ясувати причину такого стану. Бо часто нічне нетримання сечі може бути лише симптомом іншого захворювання, скажімо, ендокринного (цукровий діабет, ожиріння), урологічного, неврологічного, нефрологічного тощо.

Причини нічного енурезу у дітей

1. Енурез може бути симптомом іншого захворювання, про що сказано вище.

2. Психологічна травма, стрес. Це може бути переїзд в інше місто, перехід в іншу школу, непорозуміння з однолітками, переживання через перше кохання тощо.

3. Нездорова атмосфера у родині: коли батьки з’ясовують стосунки на підвищених тонах, часто сваряться або ввечері «виховують» сина чи доньку докорами, приниженням тощо.

4. Надмірне захоплення гаджетами, особливо перед сном , коли дитина надто довго сидить в телефоні чи грає ігри на планшеті.

5. Спадковість. За статистикою, якщо батьки зіштовхувалися із цією проблемою, то в 75% випадків у їхньої дитини проявиться нічний енурез.

Нерідко батьки піднімають сонних дітей уночі і ведуть у туалет. Чи варто це робити? Думки лікарів тут розходяться: одні кажуть, що варто, інші – ні. Уролог Ігор Гримак вважає, що цього не варто робити, бо це гальмує розвиток рефлексу сечовипускання.

Як допомогти?

«Передусім, слід звернутися до педіатра чи сімейного лікаря, який призначить різноманітні обстеження, аби з’ясувати причину нічного нетримання сечі. І відповідно до результатів обстежень, або скерує до спеціалістів (ендокринолога, уролога, нефролога тощо, якщо є проблеми), а якщо нема патології, порадить батькам, як допомогти дитині в такій ситуації», – каже Ігор Гримак.

За словами лікаря, було б добре, якби з такими дітьми і батьками попрацювали психологи.

Більше новин читайте на GreenPost.
 
 

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: