Карієс — найпоширеніше стоматологічне захворювання. Біль, дискомфорт, чутливість до холоду та тепла, можлива втрата зуба — мало хто не знає, що це таке... Проте більшість людей максимально відкладає візит до стоматолога, оскільки карієс стає відчутним не відразу.
4 червня відзначають Всесвітній день боротьби з карієсом. Чому важливо про це нагадувати? Якщо вчасно не лікувати зуби, можуть виникнути ускладнення та захворювання, що можуть призвести до смерті, розповіла стоматолог, щелепно-лицьовий хірург, імплантолог Вероніка Мелехова. За її словами, небезпечним є будь-який запальний процес у ротовій порожнині, зокрема карієс.
«Припустимо, після карієсу у нас втягується у запалення нерв зуба, виникають пульпіти, періодонтити. Скрізь, де пацієнт має осередки хронічної інфекції, бактерії, які потрапляють у системний кровотік, проходять через серце і нирки. Бактерії можуть осідати в нирках, викликаючи цим пієлонефрит, і на клапанах серця, що може стати причиною міокардитів. Ці захворювання можуть призвести до загибелі людини», — розповідає лікар.
Також через невилікований карієс може розвинутися пульпіт, тобто запалення нерва, додає вона. Пульпіт може перейти у періодонтит, тобто запалення буде вже усередині кістки. З`являється ризик виникнення гнійного вогнища, що може призвести до розвитку флегмони та медіастиніту.
Більше новин читайте на GreenPost.