Голова Держекоінспекції Андрій Мальований проінформував про стан справ щодо замору креветок у Хаджибейському лимані. GreenPost писав про те, що на Одещині загинули тонни креветок.
Про те, що є результати лабораторних досліджень, Мальований написав у Facebook.
"У пробах води, взятих в районі Об’їзної дороги біля труби скиду (НР42+РЗ), виявлені перевищення нормативів ГДК за вмістом таких сполук:
▪ заліза загального - 0,12 мг/дм³ (при нормі у 0,05);
▪ амонію сольового - 3,20 мг/дм³ (норма – 0,65);
▪ нітритів – 0,140 мг/дм³ (норма – 0,080);
▪ фосфатів – 2,92 мг/дм³ (норма – 2,145).
Крім того, у воді зафіксований понижений вміст розчиненого кисню – 5,8 мг О2/дм³ при нормі 6,0. А наявність сірководню (0,029 мг/дм³) свідчить про загибель гідробіонтів", - ідеться у дописі чиновника.
За його словами, виявлені процеси можуть призвести до негативного розвитку евтрофікації – збагачення водойми біогенними елементами, що може зумовити загибель морських організмів внаслідок утворення гіпоксійно-апоксійних умов, тобто, нестачі кисню.
Голова ДЕІ повідомив, що територіальним органом Держекоінспекції в Одеській області вже надіслані запити до обласних, районних, міських та селищних рад та місцевих адміністрацій, повноваження яких поширюються на територію поряд з Хаджибейським лиманом. Це дасть можливість отримати інформацію яка діяльність у цій місцевості може призводити до забруднення води.
"Також будемо продовжувати брати зразки води з лиману для проведення лабораторних досліджень кілька разів на тиждень, щоб тримати ситуацію під контролем", - зазначив Мальований.
Нагадаємо, науковці вважають, що причиною замору креветок може бути і різке потепління, і забруднення води через дощі, і комбінація цих факторів.
Зауважимо, міська влада Одеси закликає утриматися від купання в морі.