- Головна
- Новини
- Енерго
- Викопне паливо
- Закупівлі Індією нафти в Росії досягли максимуму за два роки — джерела
Закупівлі Індією нафти в Росії досягли максимуму за два роки — джерела
При цьому РФ через нові санкції США втратила 20 % нафтогазових доходів.

Постачання російської нафти до Індії цього місяця досягнуть максимального рівня за останні два роки, повідомляє Deutsche Welle з посиланням на джерела. Так, за даними агентства Bloomberg, обсяги отриманої з РФ нафти у квітні становитимуть 2,15 млн барелів на добу — це найвищий показник із травня 2023 року.
Торгівля нафтою між Росією й Індією повертається до «майже нормального рівня» після перебоїв, викликаних «прощальними» санкціями екс-президента США Джо Байдена проти «тіньового флоту» та нафтового сектора РФ, зазначає Bloomberg.
Ціни на нафту з РФ, як і раніше, залишаються привабливими для індійських нафтопереробників, заявив провідний аналітик компанії Kpler у галузі переробки Суміт Рітолія. Він навів приклад нафти марки Urals, яку можна купити з «вигідною знижкою» порівняно з нафтою із Західної Африки чи Близького Сходу. Водночас постачання до Індії в найближчі місяці можуть скоротитися в міру нарощування обсягів нафтопереробки всередині РФ, додав аналітик.
Росія третій рік поспіль залишається головним постачальником нафти до Індії, частка її імпорту зараз становить 36 %, зазначає агентство Reuters. На цьому тлі закупівлі Індією нафти з країн ОПЕК цього фінансового року скоротилися до рекордно низького рівня. Зокрема, постачання із Саудівської Аравії впали до мінімуму за 14 років, а з Іраку — за 4 роки, додає Reuters.
Російський бюджет на тлі посилення американських санкцій, введених у зв'язку з російською збройною агресією проти України, втратив майже 20 % нафтогазових доходів, повідомляла 5 березня російська служба The Moscow Times з посиланням на дані Мінфіну РФ. Як пояснило видання, нафтовики через посилення тиску змушені збільшувати знижки на свою продукцію, і це вдарило по сировинних доходах федерального бюджету.
Більше новин читайте на GreenPost.







