Догори
Дати відгук

Законопроєкт про заборону піротехніки вже є у Верховній Раді

Наразі законопроєкт має спочатку розглянути профільний комітет.

2 хв на прочитання09 Червня 2022, 11:46
Поділитись:

Законопроєкт, який пропонує обмежити продаж, передачу і використання піротехнічних виробів, як-от салютів і петард, нарешті внесено і зареєстровано у Верховній Раді.

Законопроєкт №7438  зареєстрували депутати МФО "Гуманна країна" спільно з екокомітетом ВРУ.

"Об’єктивною потребою нині є заборона запуску салютів, феєрверків і використання петард у населених пунктах. Про це говорять давно. Про шкоду, якої вони завдають довкіллю, тваринам, а також людям, які пережили обстріли міст, уже не кажучи про ризик для здоров’я тих, хто використовує піротехнічні засоби без суворого дотримання правил безпеки", — зазначила народна депутатка від фракції "Слуга народу" Юлія Овчинникова на своїй фейсбук-сторінці.

За словами політикині, сьогодні це питання спокою всіх українців, які чують вибухи снарядів, ракет і звуки пролітаючих військових літаківзаконопроєкт.

Відповідно до законопроєкту, хочуть заборонити використання будь-яких феєрверків, зокрема салютів і петард, та проведення будь-яких заходів із використанням піротехніки та вибухових речовин.

Виняток пропонують зробити для:

  • сценічної піротехніки Т1 та Т2, феєрверків класу F1, що мають низький рівень небезпеки та рівень шуму не перевищує 60 децибелів;
  • використання піротехніки ЗСУ, Нацполіцією, рятувальниками відповідно до законодавства України.

Ідеться також про аборону на продаж або будь-який обіг усіх феєрверків, зокрема з рівнем шуму до 60 децибелів. Особливо дітям до 16 років

Наразі законопроєкт має спочатку розглянути профільний комітет. 

Важливо розуміти, що на даний час виробництво, зберігання, перевезення, торгівля піротехнічними виробами не підлягають ліцензуванню, а їх продаж та використання чинним законодавством не визначено.

Як відомо, Зеленський погодився з петицією щодо заборони піротехніки.
Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.