Догори
Дати відгук

Заболів зуб під коронкою: стоматологи розповідають, що можна зробити

Знімати, зривати, ні про що не шкодувати?

1 хв на прочитання10 Червня 2022, 19:19
Поділитись:

Як лікувати зуб, якщо на ньому стоїть коронка? Вдруге платити за протезування одного і того ж зуба — перспектива не дуже весела. Та чи завжди є можливість обійтися без радикальних заходів? Про це розповідає спеціалізований стоматологічний Телеграм-канал ax_dentist.

Якщо стоматологи впевнені в тому, що коронка в порядку і під нею немає карієсу, то роблять так званий мікродоступ розміром 2-3 мм і працюють через нього. Найчастіше реалізується такий сценарій, коли вони власноручно одягали коронку на зуб, тому впевнені, що пролікували його ґрунтовно, зберегли нерв, а він усе-таки запалився з часом. Тоді проникнуть через «лазівку», видалять нерв, поставлять пломбу, і коронка ще послужить.

Якщо ж коронка на хворому зубі вже пожила, зношена, просіла, і навколо неї ще кілька зубів, які вимагають протезування, то все одно не варто поспішати її знімати відразу. Спершу слід вилікувати зуб через мікродоступ, закрити його пломбою, потім пролікувати всі інші зуби. І тільки після цього комплексного лікування протезувати все скопом. Це робиться для того, щоби пацієнт не ходив без зуба, доки лікують інші одиниці.

«А ось як дійде до масової установки коронок, так і повалимо стареньку», — жартують стоматологи.

Також ми розповідали, коли страх перед стоматологом виправданий і як це подолати.

Окрім того, ми наводили три поради, які дозволять коронкам на зубах прожити довше.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.