За останні два століття зареєстровано сім пандемій холери: ВООЗ оцінила ризик поширення холери у світі як «дуже високий»
Серед чинників — брак пероральної вакцини проти холери та витратних матеріалів для боротьби з нею.
З початку 2023 року кількість країн, у яких було зафіксовано нові спалахи холери, збільшилася на дев'ять, до 25 держав. Ризик поширення захворювання на глобальному рівні є вкрай високим, ідеться в новому звіті Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), розповідає «Дзеркало».
За даними ВООЗ, із січня цього року до середини липня про нові випадки холери повідомили щонайменше 25 держав. 2022-го їх було 16 за той же період. Загалом торік про спалахи холери відзвітували 30 країн, що на 50 % більше, ніж у середньому за попередні роки.
Найтривожніша ситуація в Африці: з початку року про спалахи холери повідомили 14 держав, найбільш постраждалі: Малаві (з лютого минулого року по липень 2023-го — 58-941 випадок і 1766 смертей), Мозамбік (із вересня 2022 року — 33-3 141 смерть) і Демократична Республіка Конго (з січня цього року — 28 043 випадки та 196 смертей).
Але на холеру хворіють не тільки в Африці. Останній спалах цього захворювання був зареєстрований у травні в Індії, де майже за два тижні на холеру захворіло 132 людини.
У ВООЗ поширення холери пов'язують із багатьма чинниками.
«Серед чинників — брак пероральної вакцини проти холери та витратних матеріалів для боротьби з нею, надмірне навантаження на громадську охорону здоров'я та медичний персонал, який має справу з численними паралельними спалахами захворювань та іншими надзвичайними ситуаціями. Враховуючи велику кількість спалахів та розширення їхньої географії, а також брак вакцин та інших ресурсів, ВООЗ продовжує оцінювати ризик [поширення холери] на глобальному рівні як дуже високий», — йдеться у звіті організації.
Організація нагадує, що холера — це гостра кишкова інфекція, яка поширюється через їжу та воду, забруднені бактерією Vibrio cholerae (холерним вібріоном), часто з фекаліями. Якщо не вжити заходів, «холера може вбити протягом кількох годин, але негайний доступ до лікування рятує життя».
За останні два століття зареєстровано сім пандемій холери. Вважається, що сьома пандемія продовжується досі, вона почалася 1961 року. Наприкінці 1990-х років захворюваність на холеру у світі значно знизилася, але вона все ще широко поширена в Африці й Азії.
Ми вже писали про спалах холери: що треба знати вже сьогодні (ІНФОГРАФІКА).