Догори
Дати відгук

З'явилася петиція на захист курей-несучок

В Україні птахів утримують в таких умовах, які в країнах ЄС давно прирівняли до тортур

2 хв на прочитання05 Листопада 2020, 17:28
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

В мережі українців просять підписати петицію, що захистить курей-несучок від знущань на фермах. Її ініціатори - зоозахисники та екоактивісти ГО “Відкриті клітки”.

“В Україні досі є нормою утримання курей-несучок в таких жахливих умовах. Це - батарейні клітки, в яких на одну пташку в клітці припадає простір у розмірі аркуша паперу формату А4. Цього недостатньо для того, щоб кури могли принаймні вирівняти крила”, - кажуть зоозахисники.

Кури, які утримуються в клітках, проводять усе своє життя в приміщенні. Птахи не можуть задовольнити свої елементарні природні потреби: покупатися в піску та попорпатися у свіжій землі.

Через тисняву, нестачу сонячного світла та жорстоке ставлення працівників птахоферм кури постійно стресують. Доходить до того, що вони починають видзьобувати одна одній очі та роздирати до крові спини. Інколи сильніші птахи забивають до смерті слабкіших і навіть поїдають їх. 

Працівники птахоферм через велику кількість курей у клітках вчасно не помічають тіла мертвих  і ті лежать та розкладаються серед живих тварин по кілька днів. 

До того ж решітка, з якої складається клітка, завдає курям страждань. Від постійного стояння у них деформуються лапи. А від рештків їжі та випорожнень, які скрізь грати падають із верхніх поверхів на голови курям, що живуть знизу, птахи сліпнуть. 

Зоозахисники обурюються бездіяльністю парламентарів. Адже в ЄС батарейні клітки заборонені з 2012 року. Україна мала заборонити їх ще у 2018 році. У профільному міністерстві не змінили нормативні акти, які б дозволили це зробити, до сьогодні. 

Станом на 5 листопада петицію підписали вже 630 українців. 

До слова, постійний страх, тісні клітки та бійки не на життя, а на смерть - в таких умовах приречені жити норки на одній з українських хутрових ферм.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.