Українці, які хворіють на туберкульоз, часто не мають доступу до повноцінного лікування та стають жертвами цькування. Про проблеми хворих на цю недугу 24 березня у Всесвітній день боротьби з туберкульозом розповіли спікери онлайн-брифінгу, організованого ЦГЗУ.
Голова БО «TBpeopleUkraine» Ольга Клименко наголосила на тому, що пацієнти з туберкульозом потребують не тільки медичного супроводу, а й соціального.
"Перешкодами для ефективного подолання туберкульозу залишаються високий рівень стигматизації та ізольованість пацієнтів. Гідне ставлення до людей, які мають туберкульоз, як з боку медиків, так і з боку суспільства здатне посилити боротьбу з епідемією", - сказала Клименко.
За її словами ще одна проблема - це відсутність зацікавленості державних організацій у реабілітації пацієнтів із туберкульозом. В Україні ключову роль у соціальному супроводі пацієнтів продовжують відігравати неурядові організації.
Свої складнощі для українців, хворих на сухоти викликала й епідемія коронавірусу. За словами генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України Романа Родини, минулоріч в Україні виявили на 30% менше активних випадків туберкульозу, ніж у 2019 році. Але пов'язано це не з тим, що епідемія сухот в Україні пішла на спад. Через пандемію коронавірусу українці стали менше звертатися за медичною допомогою. Хтось не хоче зайвий раз йти до лікарні, а хтось не може отримати потрібну допомогу через надмірне навантаження на медиків.
Як ми писали раніше, у Нацслужбі здоров'я назвали суму, яку виділять з бюджету на лікування кожного хворого на туберкульоз. Очільник МОЗ уже підписав меморандум з американською організацією USAID про співпрацю у протидії туберкульозу.